Битва за генплан Сокільників-2021. Чого очікувати?
Інші блоги автора
- Децентралізація по-сокільницьки або Нічого святого 31 січ 2022, 17:38
- Забудова у Сокільниках – проти історії 11 вер 2021, 11:58
- Багатоповерхівки в Сокільниках ростуть як гриби після дощу. Що з садочками та школами? 18 серп 2021, 16:51
Світ стрімко змінюється навколо. Це стосується і приміських територій – вони інтегруються. За останнє десятиріччя село Сокільники також дуже змінилось. Близьке розташування поблизу Львова робить Сокільники все більш привабливим місцем для проживання, тут можна втекти від шуму міста. А що заплановано збудувати у селі?
Просторове планування території було визначене ще у 2008 році затвердженням генерального плану села Сокільники, який є основним видом містобудівної документації. Відповідно до цього документу в Сокільниках, окрім садибних забудов, дозволили будувати багатоквартирні будинки в районі вулиці Трускавецької та в районі об’їзної кільцевої дороги (ЖК «Південний»). Також в генплані 2008 року передбачили 4 проектовані школи та 6 дошкільних навчальних закладів. В 2014 році було затверджено зміни до генплану, внаслідок чого значно зменшили площу промислових підприємств на користь багатоквартирних забудов в районі вул. Трускавецької. Кількість проектованих шкіл та дошкільних навчальних закладів при цьому не збільшилась.
Влітку 2020 року стало відомо, що на замовлення Сокільницької сільської ради було розроблено черговий проект змін до генплану села. Звісно ж, проект змін до генплану не було оприлюднено для ознайомлення, відтак і інтереси громадськості не було враховано. Однак стало відомо, що зміни до генплану знову передбачають значне збільшення площ під багатоквартирну забудову без врахування потреб чинних та майбутніх мешканців громади.
Завдяки небайдужим сокільничанам під час погодження змін до генплану в ЛОДА вдалося домогтись перенесення однієї із проектованих шкіл, яка була передбачена на приватних земельних ділянках, на вільну комунальну землю та передбачити дошкільний навчальний заклад в цьому кварталі, а в районі вул. Трускавецької і вул. Героїв Крут вдалось зарезервувати місце під одну проектовану школу, один дошкільний навчальний заклад та два дошкільні навчальні заклади, поєднані з початковою школою.
З кожним роком кількість мешканців Сокільників збільшується, тому вкрай важливо, щоб місцева влада брала на себе відповідальність за прийняті рішення, які пов’язані зі стрімким збільшенням мешканців громади. Адже треба будувати відповідні об’єкти інфраструктури – насамперед садочки та школи. На жаль, станом на зараз від 2008 року одна з найзаможніших сільських рад області не спромоглась добудувати навіть перший дошкільний навчальний заклад на вул. Шептицького (на 75 місць), хоча з року в рік на будівництво виділяються додаткові мільйони гривень з місцевого бюджету. Також з 2016 року було прийнято рішення будувати школу на 660 учнів (вул. Успенська), кошторисна вартість якої станом на сьогодні становить понад 200 млн грн, з яких до 2021 року було витрачено лише понад 30 млн грн. Тобто станом на цей рік в селі Сокільники немає жодного (!) дошкільного навчального закладу, а в школі у центрі села навчаються лише 360 учнів. І це при тому, що згідно із офіційною статистикою станом на 01.11.2019 рік в с. Сокільники нарахували 1594 дітей віком до 16 років. А розробник змін до генплану прогнозує збільшення кількості дітей до 2025 року на території села до 4425 осіб (загалом населення побільшає до 23 288 людей). Відповідно до розрахунків, які подавались розробником змін до генплану – ДП ДІПМ «МІСТОПРОЕКТ» – до 2025 року необхідно ввести в експлуатацію дошкільні навчальні заклади на 820 місць, середні повні школи – на 2650 місць.
Отож, місцева влада вже вчора повинна братись до роботи, визначати першочергові пріоритети для розвитку громади, дивитись об’єктивно: як при обмежених фінансових ресурсах в короткі терміни будувати критично важливі об’єкти інфраструктури і починати думати та працювати для людей. Та чомусь, так виглядає активістам, більше уваги приділяють розбудові багатоповерхівок. Чого варта тільки сумнозвісна й гучна історія в урочищі Кадім, де за сприяння сільських чиновників замість ділянок для АТОвців має вирости висотний квартал…
Тим часом небайдужі сокільничани при коригуванні генплану не дозволили забудувати частину Мотокросу будинками, змусили прибрати з приватних земельних ділянок на комунальні дитячий садочок та школу, не допустили багатоквартирну забудову на вул. Успенській, скасовують в судовому порядку протиправні рішення Сокільницької сільради, відвойовують громадські простори для потреб громади. А ще – люблять місце, в якому живуть і вірять у європейське майбутнє Сокільницької територіальної громади, яка на засадах добросусідства та на взаємовигідних умовах співіснує з сусідніми громадами.