Близько ста львівських музикантів одночасно відсвяткують день народження на сцені
До 75-го ювілею готується Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Перший концерт - вже цього четверга, 25 червня. Звучатиме Моцарт, Богуслав Мартіну та відбудеться прем’єра твору сучасного композитора Рікардо Кальдероні. А вже у наступному сезоні День народження оркестру відсвяткують перформансом.
«Маємо надію зібрати якнайбільше людей, які мали стосунок до цього оркестру, маю на увазі диригентів, виконавців. А хто це буде? Я б хотів залишити невеликою інтригою», — розповів директор Симфонічного оркестру Львівської філармонії Ігор Петриченко.
Сам же оркестр створили ще у 1939 році «совєти». «Поприїжджало сюди дуже багато музикантів - російських, з Києва, Ленінграда - з різних міст. Консерваторія утворювалася і утворювався симфонічний оркестр. На чолі його в ті часи були Микола Колеса і Ісак Паїн», — поділився спогадами музикант оркестру, альтист Олександр Петрашик.
У сімдесяті-вісімдесяті оркестр філармонії потрапив в десятку найкращих у Радянському Союзі. І почалось десятиліття експериментів: до нас стали приїжджати диригенти Угорщини, Німеччини, Франції і навіть Перу, солісти з Москви - скрипалі Ойстрах, Коган та піаніст Ріхтер. Серед відомих залів, у яких виступали музиканти: Театр Люсео в Барселоні, Національна Королівська філармонія Мадрида, Конгрес Хол Валенсія чи Вікторія Хол в Женеві.
«Тут був головним диригентом Іван Юзюк довгий період, потім його замінив з Києва диригент Айдар Торибаєв. Зараз працює головним диригентом шведський диригент, професійний, з біографією, з великим досвідом, талановитий, яскравий - це Ілля Ступель», — розповів диригент Юрій Голота.