Блокада Криму

Трішки страху перед Україною і українцями не завадить

БлогиБогдан Яременко , 21 вересня 2015 198
Богдан Яременко
Дипломат, громадський діяч, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Чим прекрасні активні заходи впливу? Вони примушують тих, на кого спрямовані, реагувати. При цьому сам ти отримуєш можливість з огляду на цю реакцію корегувати свою поведінку, змінюючи, вдосконалюючи її. Це примушує опонента метатися в пошуку адекватних відповідей, робить його залежним від вас, розмиває його ресурси, які він планував використати проти вас в іншому місці. Для цього і потрібна була блокада Криму.

Якщо Росія не реагуватиме - прекрасно! Ми отримуємо можливість виконати свою місію - робити Крим дуже дорогим для утримання, а в інформаційному плані заявити, що Росія зовсім не страшна, їй байдужа доля Криму і кримчан, сприймаємо це так, що вона не матиме політичної волі боротися за Крим в разі посилення нашого тиску.

Якщо Росія реагує - ще краще! Ми аналізуємо, що саме завдає їй найбільше проблем. Росія реагуватиме. На міждержавному рівні. Тут наша влада спокійно умиє руки - вона ж тут ні до чого! Відповідь дуже проста - якщо вас не влаштовує блокада, давайте поговоримо про вимоги блокадників. На рівні пропаганди. Чудово! Трішки страху перед Україною і українцями не завадить. Нехай краще бояться, чим співчувають. Кримчани відвернуться від України? Ті, хто відвернулися, вже і так це зробили - ми нічого не втрачаємо. Тим більше, що акція проводиться не в контексті операції з повернення Криму, тому піар складовою України серед певної категорії кримчан ми наразі можемо легко пожертвувати. Наразі нехай просто не забувають про нас.

Окрім того, невиключено, що активна робота російських ЗМІ по цій темі провокуватиме споживацький попит. А ми якраз хотіли перевірити свої розрахунки чого і наскільки у них вистачить, і скільки їм це коштуватиме (у вілький від боротьби за Конституцію час ми ще й такими розрахунками займаємось). На неофіційному рівні. Росіяни підуть до українського бізнесу, який втрачає в результаті блокади гроші (і політиків, які з цього бізнесу харчуються). Пропонуватимуть і політичниі зв"язки підключити, і підключитися до кампанії в ЗМІ, і десь, напевно, і силові дії проти організаторів застосувати. Тут рецепт простий. Перекриття доріг на в"їзді в Криму повинно супроводжуватися пікетами і "відвідуваннями" найбільших українських компаній-поставників продукції в Крим. Списки комусь дати? Тобто, не треба очікувати, поки росіяни зберуть лобістські та організаційні можливості українського непатріотичного бізенсу в кулак, і попрацювати з ним раніше. Мета - примусити публічно зректися намірів поставляти продукцію на окуповані території. Але дозволити п"ятій колоні з числа бізнесменів проявитися - теж непоганий результат.

Що робити з тим, що хтось там перед виборами попіариться на темі блокади? Дати можливість якнайбільше піариться на цьому. Нарешті хтось почне піаритися не на єдності, мові, тарифах та інших фетишах української політики, а на цілком конкретній патріотичній справі. Так що вибори нам в поміч. Одним словом, коли щось робиш - отримуєш результат. І він буде. Ми подбаємо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук