Боєць АТО після війни вирощує кроликів

Головні новини Львова 25.10Юрій Герун, 25 жовтня 2017, 19:20 2717 0

На Сході він захищав державу в артилерії, а у мирному житті взявся за оригінальну власну справу. Хоча вирощування кролів і не було покликанням бійця. Будівельник за освітою, Назар Голько фундамент свого бізнесу заклав після війни та курсів лідерства.

Назар Голько служив у розрахунку «Градів» у складі 72-ї бригади на сході України. За професією інженер-будівельник, працює ним і досі, та після поверненняі з війни захотілось більшого, відтак заснував свою справу.

«Я вирощую на м’ясо, а не на хутро. В будь-якому господарстві, яке вирощує кролів найголовніше – це кріль-самець, в мене цей самець називається "Додік", він на вагу золота бо дуже добре працює з самками», – сміється атовець Назар Голько.

Вирощувати вухатих справа не легка. Назар самотужки спроектував та вдосконалив клітки для утримання кролів. Місце знайшов у своєму селі під Львовом. Наразі має 200 особин французької м'ясної породи «Термон».

«Самочка інстинктивно народжує в найнижчій точці, відповідно я зробив такі умови, щоб вона народила. Даю сіно, і бачите вона свого пуху наскубала, щоб їм було тепліше. Ці кролики, що в гнізді скоро будуть виселятись, тому що їм більше 20 днів, а довше я не тримаю їх в цьому гнізді», – пояснює учасник АТО Назар Голько.

Додому атовця з нетерпінням чекала уся родина: жінка, двоє дочок, батьки та дідусь із бабусею.

«Ми з бабцею вирішили спокійно це перенести, відмолювати його перед Богом, щоб вернувся здоровим. Бог вислухав нас, і бачите, він завів собі господарство», – каже дідусь атовця Іван Голько.

Допомагати взялись всією родиною. Ідею кролебізнесу Назар виношував ще до війни, та опісля мрія стала реальністю. Допомогли курси лідерства для атовців і поради побратимів.

«Почалася та справа у 2012 році маленькими кроками, повністю своїм фінансуванням, ніяких інвестицій додаткових немає і наша праця, тяжка щоденна праця», – розповідає мама атовця Оксана Голько.

Наразі підприємливий екс-боєць приділяє своїм пухнастим лише вісім годин на тиждень. Годує тваринок виключно екологічними кормами без домішок. Дієтичне кроляче м'ясо купують зазвичай знайомі та родичі. Та Назар виношує амбітні цілі.

«Я хочу розвиватись в мене в планах близько 60 кліток. В мене є місце куди можна розвиватися, територія дозволяє», – ділиться планами учасник АТО Назар Голько.

Про історію свого бізнесу Назар розповість на форумі ветеранів АТО «Захоплені життям». Цього четверга, 26 жовтня, він збереться у Першій Львівській Медіатеці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук