Британія покладає вину за останню глобальну кібератаку на хакерів з КНДР

СвітРоман Ганкевич, 16 червня 20176440
Британія покладає вину за останню глобальну кібератаку на хакерів з КНДР
фото BBC
Вірус Wannacry заражає комп'ютер, шифруючи всі збережені на ньому дані

У Британії вважають, що відповідальність за здійснену минулого місяця кібератаку на Національну службу охорони здоров'я країни та інші організації по всьому світусаме лежить на хакерах з КНДР. Про це повідомляє BBC.

Як відомо, міжнародне розслідування масової кібератаки очолив Національний центр кіберзахисту Британії. Джерела серед структур безпеки повідомили BBC, що у Національному центрі кіберзахисту вважають: кібератаку здійснила хакерська група, відома як «Лазарус» (Lazarus).

Зазначають, що така ж група атакувала Sony Pictures у 2014 році, коли викрали дані про десятки мільйонів клієнтів корпорації. Повідомляється, що атака сталася тоді, коли компанія планувала випустити фільм «Інтерв'ю» - сатиру на північнокорейське керівництво, де головну роль зіграв канадський та американський комік Сет Роген. Фільм вийшов у прокат із затримкою.

Також вважається, що та сама група причетна до крадіжки грошей у банках. Зокрема, йдеться про викрадення $81 млн з центрального банку Бангладеш у 2016 році.

Раніше повідомлялося, що дослідники кібербезпеки виявили докази, які можуть підтвердити причетність Північної Кореї до глобальної кібератаки за допомогою вірусу WannaCry, яка сталася 12 травня. Її жертвами стали тоді понад 100 тис. організацій у 150 державах. У Британії лікарні навіть не могли приймати пацієнтів, які потребували невідкладної допомоги.

Вірус WannaCry також атакував комп'ютери в Україні та Росії. Він заражає комп'ютер, шифруючи всі збережені на ньому дані. При цьому зловмисники обіцяють розкодувати файли після отримання викупу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук