Британські палеонтологи довели неможливість клонування динозаврів

СвітРоман Ганкевич, 4 червня 201717490
Британські палеонтологи довели неможливість клонування динозаврів
фото Nature
Відсутність у викопних кістках доісторичних біологічних молекул унеможливлює «відтворення» динозаврів

Палеонтологи з Манчестерського університету у Великобританії дійшли висновку, що воскресити динозаврів по залишках знайденого в їх кістках білка, як це було показано у фільмах «Парк Юрського періоду», неможливе. Про це інформує Phys.org.

«Наша робота полягає у виявленні колагенових слідів страуса і динозавра. Ми не збиралися спростовувати попередні дослідження, однак, незабаром зрозуміли, що наші результати заперечують гіпотезу про те, що колаген взагалі може вижити протягом настільки довгого часу», - розповів доктор Майк Баклі з Університету Манчестера.

З'ясувалося, що в кістках тиранозавра, якого досліджували британці, знаходився тільки колаген сучасних страусів. Біополімери цих птахів використовуються в дослідженнях для визначення еволюційних відносин між вимерлими і нині існуючими організмами. Тобто, сліди колагену на древніх кістках був випадково добавлений сучасними дослідниками. «Згадане відкриття білкових послідовностей в кістках динозавра призвело до великої кількості невдалих спроб повторити ці чудові гіпотези. Здається, ми намагалися відтворити те, що за межами поточного стану нашої науки», - визнав один з авторів дослідження, професор Філ Меннінг.

Таким чином, відсутність в кістках динозаврів доісторичних молекул білків, як відзначають науковці, робить неможливим відтворення ящерів за допомогою сучасних біотехнологічних методів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук