Через вибух на заводі у Донецьку може підвищитися радіаційний фон, - експерт

Існує велика ймовірність руйнування сховища радіоактивних відходів, які захоронені на території донецького казенного заводу хімвиробів

Через вибух на заводі у Донецьку може підвищитися радіаційний фон, - експерт
фото ОстроВ
Фото вибуху на донецькому Казенному заводі хімічних виробів 16 червня 2015 року

Радіаційний фон в Донецьку може бути підвищеним через вибух, який стався на казенному заводі хімічних виробів у вівторок, 16 червня.

Про це повідомив перший заступник директора державного підприємства «Східноукраїнський екологічний інститут» Дмитро Аверін, передає місцеве видання «Остров».

«Достовірно невідомо, що там сталося насправді. Це вже третій вибух на цьому заводі. Саме на цьому заводі знаходиться одне з сховищ радіоактивних відходів Міністерства оборони України», - повідомив експерт і наголосив, що існує велика ймовірність руйнування цього сховища.

Як сказав Аверін, на сьогоднішній день контролем навколишнього природного середовища на території, непідконтрольній Україні, не займається жоден із суб'єктів моніторингу. Таким чином, якщо там і є підвищений фон радіації, то люди про це можуть просто не знати.

«Достовірної інформації про руйнування підприємств, про екологічну ситуацію на окупованих територіях, на жаль, зараз немає. Проблема дуже серйозна, вона на межі екологічної катастрофи», - резюмував Аверін.

Слід зазначити, що потужний вибух стався у Донецьку 16 червня ввечері, в Куйбишевському районі, у зоні казенного заводу хімвиробів. За словами очевидців, ударна хвиля відчувалася в усіх районах Донецька.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук