Через війну на Донбасі Україна реалізовує стратегію НАТО щодо стримування Росії

Заступник міністра оборони України Ігор Долгов заявляє, що Україна через війну на Донбасі реалізовує стратегію Організації Північноатлантичного договору (НАТО) зі стримування Росії в Європі.

Він вважає, що стратегія стримування Росії є головним геополітичним чинником, який домінуватиме й визначатиме дії не тільки країн-членів НАТО, а й інших гравців у сфері безпеки на більш тривалий період.

«Україна є одним з потужних чинників стримування, в тому числі і в контексті здійснення політики НАТО на наступні періоди», – сказав Долгов у вівторок, 19 липня, на міжнародній конференції «Саміт НАТО у Варшаві – результати для України», передає УНІАН.

«На жаль, стримування для нас – це війна, яка триває. Ось, продовжуючи антитерористичну операцію, ми тим самим реалізовуємо, хочемо ми цього чи ні, стратегію НАТО, оскільки, все що ми там робимо, є стримуванням Росії», – сказав Долгов.

За його словами, це треба усвідомити, і, відштовхуючись від цього, потрібно складати всі подальші плани щодо того, куди Україна рухається, і яких кроків для цього вживати. Долгов наголосив, що партнерство НАТО з Україною в контексті концепції стримування набуває особливого значення.

«Тому що цей партнер для НАТО (Україна), знову ж таки, цього немає в офіційних документах… є на передовій. І, не будучи членом організації, ми, тим не менше, робимо велику безпекову роботу, захищаючи власні національні інтереси, але також захищаючи цей спільний безпековий простір від поширення агресії і поширення таких дій, які руйнують все, усі основоположні засади, які були створені впродовж періоду після холодної війни», – заявив Долгов.

Раніше в спільній заяві, ухваленій після закінчення засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, яке відбулося у Варшаві у рамках саміту Альянсу, лідери НАТО і України закликали Росію вплинути на бойовиків на Донбасі і виконати взяті в рамках Мінських домовленостей зобов’язання. А президент Петро Порошенко повідомив про запуск процесу, який дозволить Україні отримати статус поглибленого партнера НАТО. «Це означає більш глибокі відносини і більш тісний контакт з членами Альянсу. Це рішення демонструє, що НАТО твердо підтримує Україну», — додав президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук