Через військовий переворот президент Малі подав у відставку і розпустив парламент
Президент Малі Ібрагім Бубакар Кейта оголосив, що йде у відставку та розпускає парламент. Окрім парламенту також буде розпущено і уряд, пише BBC.
«Я не хочу, щоб була пролита кров, щоб утримати мене при владі», – додав він. За його словами, якщо військові хочуть від нього відставки аби припинити подальшу ескалацію, то він погодиться на цей крок, бо не має «іншого вибору».
Пізно ввечері у вівторок в передмісті столиці Малі військові вчинили заколот. Держпереворот очолив полковник Національної гвардії Саді Камара. До нього долучилися заступник начальника військової школи підполковник Мама Секу Лелета, полковник Збройних сил Дьо, інформує Reuters.
Вони розганяли місцевих жителів по домівках і блокувала дороги. Частина малійців вигукувала гасла на підтримку дій заколотників.
These guys in Bamako, Mali are crazy. They just arrested their President for corruption. ^DoS pic.twitter.com/7aBLnb2y4l
— Nelson Havi (@NelsonHavi) August 18, 2020
Військові заарештували кількох топчиновників уряду Малі, зокрема міністрів фінансів, оборони та закордонних справ, прем’єр-міністра, спікера парламенту, а також сина президента країни Каріма Кейту. За даними джерел видання, їх відвезли на базу в Каті.
За повідомленнями, заколотники також захопили президентський палац і будівлю малійської державної телерадіокомпанії ORTM. А сам президент Кейта переховується на базі миротворців ООН і перебуває під охороною французьких військових — хоча раніше з’явилося непідтверджене повідомлення про арешт президента Кейти. Решта чиновників, за повідомленнями, терміново евакуювалися з Бамако.
Низка країн Західної Африки, а також США і Франція закликали учасників перевороту відмовитися від будь-яких «неконституційних змін». Зазначається, що триваючі протести проти Кейти є найгіршою політичною кризою в Малі після перевороту 2012 року. Під час демонстрацій загинули не менше 14 людей.
У 2012 році в Малі стався державний переворот, в результаті якого був повалений тодішній президент Амаду Тумані Туре, а північну частину країни захопили бойовики-джихадисти. З червня 2020 у Малі тривають протести, учасники вимагають відставки президента країни, якого звинувачують у нездатності відновити безпеку і боротися з корупцією.
Наприкінці липня 2019 року Україна вперше відправила місію миротворців в африканську Республіку Малі.