Чи мають міські депутати зважати на думку виборців після виборів?
Інші блоги автора
- Кілька питань до забудовника від мешканців Лисиничів і Тракту Глинянського 10 серп 2023, 11:38
- Про проєкт бюджету розвитку Львова та кошти на приєднані громади 21 лют 2023, 17:18
- Пригоди Юрія на Юрія, або як я перевозив авто для ЗСУ 10 трав 2022, 11:19
Нещодавно на одній із нарад почув від колеги-депутата фразу: «Юра, вибори пройшли, немає жодного значення за яку політичну силу скільки людей проголосувало, важливо який розклад сил і хто скільки контролює депутатів». Розумію, що частина колег справді так мислить. Проте маю іншу позицію.
25.10. та 22.11. мешканці міста прийшли на виборчі дільниці та обрали депутатів та міського голову, які від їхнього імені керуватимуть містом наступні п'ять років. Але керуватимуть не на свій розсуд, а виходячи із інтересів всієї громади. Саме таку присягу кожен з депутатів нещодавно приймав. Це означає, що депутати зобов'язані поважати думку та вибір усіх мешканців міста, а не лише своїх виборців чи спонсорів.
Тому Рада (міський голова та депутати) зобов'язана створити для усіх фракцій такі умови та можливості, які б відображали волевиявлення львів'ян. Йде мова, про наш спільний обов'язок забезпечити представництво усіх політичних сил у складі керівних органів ради (постійні комісії та колегія ради), виходячи із пропорцій, які визначили мешканці міста своїм голосуванням. Умовно якщо політична сила має фракцію із 10 з 64 депутатів (15%), то вона має мати 2 з 12 (15%) голів комісій та відповідне представництво в колегії ради. Бо це і є інтересом територіальної громади і нашим виявом поваги до цього вибору.
Сподіваюсь, що колеги депутати поділятимуть такий підхід до формування постійних комісій та складу колегії ради і ми спільно забезпечимо рівні можливості впливати на рішення ради для усіх політичних сил, навіть для тих, хто набрав порівняно невеликий відсоток голосів.
Також мусимо пам'ятати про інтереси виборців, які проголосували за партії, що не подолали 5% бар'єр, а таких майже 27%. Це можна зробити через закріплення у Регламенті та інших документах міської ради прозорих правил прийняття рішень та посилення інструментів прямої участі громадян у місцевому самоврядуванні (громадський бюджет, електронні петиції, місцеві ініціативи, виступ на сесії, громадські слухання, консультації, гранти та програми співфінансування).
Впевнений, що за таких умов подальші рішення міської ради якнайкраще відповідатимуть інтересам усієї громади міста Львова та значить і змісту нашої присяги.