Чи розмовляє перша столиця України - рідною мовою

Мова в Харкові

Головні новини за 20 вересняНовини Львова, 20 вересня 2011, 22:54 1157 0

Це питання зацікавило наших журналісів під час Днів Львова у Харкові. Віталій Кубліков ніби то шукав меморіальну таблицю патріарху Української греко-католицької церкви Йосипу Сліпому. Її вже тричі паплюжили тамтешні вандали. При цьому, спільну мову шукав виключно українською.

Харків’яни один за одним переконують, такої таблиці у їхньому місті немає. Або просто вони не знають, де вона розміщена.

На українську мову місцеві реагують по різному. Або ніяк, або не зовсім приязно. Спільна мова для харків"ян одна - російська. І не лише мова. Про це свідчать майже усі рекламні конструкції у місті. Щоправда, надія знайти усе ж дошку Сліпому у нас ще жевріє.

Чому ніхто не може хоча б приблизно зорієнтувати на якій саме вулиці є дошка патріарху греко-католицької церкви у Харкові намагається пояснити ось ця пані, яка чи не єдина перейшла на українську.

Ми втрачаємо вже будь яку надію побачити меморіальну таблицю Йосипу Сліпому у Харкові. Та допомагає львівська делегація. Стверджувати, що українською мовою Харків не розмовляє і те що місто неприязне до наших туристів ми не можемо. Можливо нам просто не пощастило. Натомість, охоче харів’яни допомогли дістатися центральної площі і пам’ятника, який там у пошані.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук