Чим менше в парламенті партій – тим легше з ними домовитися, – нардеп
Анатолій Матвієнко переконаний, що анонсоване міністром юстиції Олександром Лавриновичем підняття прохідного бар’єру у новому виборчому законодавстві – це ні що інше, як це спроба мати менш проблемний парламент, бо чим вищій бар’єр – тем менше політичних партій у парламенті, і тим легше з ними домовлятися.
Про це народний депутат від НУ-НС та лідер партії «Собор» заявив в ефірі «5 каналу».
«В умовах політично структурованого суспільства ми можемо говорити і про 4%, і про 5%. В умовах коли у нас нема політично структурованого суспільства, більш того, ми маємо олігархічні партії і просто хочемо малювати народження ідеологічних, якщо президент був відповідальний за реалізацію цієї мети – то я б бар’єр не підвищував би. На превеликий жаль - це спроба мати менш проблемний парламент. Бо чим вищій бар’єр – тем менше політичних партій у парламенті, і тим легше з ними домовлятися», - заявив парламентар.
Матвієнко зазначив, що у своєму звернені у Верховній Раді Президент не зачіпав питання
Підняття похідного бар’єру та заборони блоків політичних партій, а у матеріалах розданих Народним депутатам йдеться навіть про участь блоків у виборах до парламенту.
«Президент в своїй доповіді про це нічого не говорив, а в матеріалах які були роздані депутатам , там навіть про блоки йде мова, там іде мова про 4% для блоків, іде мова, що за кожну партію блоку похідний відсоток буде збільшуватись. Тому саме така невизначеність в самому середовищі влади, говорить про те, що ще серйозної дискусії сама влада у себе не провела», - зазначив Матвієнко.
У свою чергу голова Комітету виборців України Олександр Черненко зауважив, що підняття прохідного бар’єру навіть на один відсоток може не допустити в парламент до трьох політичних сил.
«Якщо подивитися зараз на ідеологію, то підняття прохідного бар’єру, навіть на один відсоток, може не допустити в парламент від одної до трьох політичних сил», - підкреслив голова Комітету виборців.