Чиновники зможуть подавати електронні декларації тільки у вересні, - НАЗК

Чиновники зможуть подавати електронні декларації тільки у вересні, - НАЗК
фото УНІАН
Чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня

Чиновники зможуть подавати електронні декларації про доходи лише з 1 вересня. Про це Голова Національної агенції із запобігання корупції Наталія Корчак повідомила сьогодні, 18 серпня під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції та Комітету ВР з питань інформатизації та зв'язку щодо зриву повномасштабного запуску Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передає УНІАН.

«Ми провели низку зустрічей з керівництвом ПРООН - це та міжнародна організація, яка профінансувала даний проект. І ми дійшли одностайного розуміння того, щоб Національне агентство в найкоротші терміни, сьогодні ми будемо ухвалювати рішення, - стало повноцінним власником програмного продукту з усім технічним описом і специфікацією. Це та документація, яка у нас була відсутня», - зазначила Корчак.

Вона пояснила, що Держспецзв'язок взяв на себе зобов'язання отримати всі необхідні документи і до 31 серпня, довівши систему вже до функціоналу безпекової сторони, видати атестат відповідності.

За її словами, сьогодні, 18 серпня на засіданні НАЗК було ухвалено рішення про внесення змін до деяких рішень агентства в частині функціонування Єдиного державного реєстру декларацій.

«Сьогодні ми це рішення опублікуємо. І з того моменту, як воно буде заюстоване, суб'єкти декларування будуть подавати вже декларацію з 1 вересня 2016 року», - сказала Корчак.

Як відомо, 15 серпня в 00:00 в Україні офіційно запрацювала система електронного декларування.

«Transparency International Україна» назвало рішення НАЗК про запуск системи електронних декларацій без сертифікації Держспецзв’язку «дозволом на приховування реальних доходів», а Євросоюз назвав таке рішення «контрпродуктивним».

Початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму. Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук