Член Нью-Йоркської групи поетів Марко Царинник у Львові прочитав уривки нової книги
23 липня, у львівській літературній кав’ярні-книгарні "Кабінет" відбулася зустріч із членом Нью-Йоркської групи поетів, письменником та дослідником Марком Царинником. На цій зустрічі письменник не читав поезію, а уривок з історичної книги, історичної монографії.
"Цю книгу пишу не тільки як історик, але й як письменник. Монографія про українців, євреїв, поляків у Галичині та Волині у період 1939-1941 роках. Мене цікавлять не самі факти, як те, як люди сприймають і забувають їх", - зазначив на літературній зустрічі Марко Царинник.
Письменник прочитав із книги "Люті янголи" уривки з розділу "Жиди, поляки та інша сволоч" про крайового провідника ОУН Івана Климіва-"Легенду".
Зустріч львів’ян з Марком Царинником відбулася за сприяння Центру міської історії Центрально-Східної Європи.
Марко Царинник народився 1944 р. у Берліні. Після війни перебував з батьками в переселенському таборі ДіПі, в Авгзбурзі. У Філядельфії (США), куди переїхав з батьками, він закінчив середню освіту й вищу школу. Студіював англійську літературу в Пенсильванському університеті. Під кінець шістдесятих років переїхав в Торонто (Канада), де живе й працює як перекладач і публіцист. Марко Царинник - єдиний серед членів Нью-Йоркської групи, який не видав жодної поетичної книжки (хоча в його архівах досі зберігаються чернетки збірки "Падіння світла"). Співпрацював з журналами "Смолоскип", "Україна і Світ", "Сучасність", річником "Поезії" Нью-Йоркської групи. Автор розвідки англійською мовою "Поет і кінорежисер" (про О. Довженка, 1973). Член Національної спілки письменників України. Марко Царинник як поет дебютував на сторінках "Сучасности" (Мюнхен) 1963 року. Згодом його твори часто друкували, як сказано вище, в українській періодиці Заходу - до 1985-го року. Відтак поетично замовк. Переклав чимало українських мистецьких творів англійською мовою і кілька з них видав окремими книгами.