Чорноморський флот згниє в Криму ще до 2042 року, – політик
Російський Чорноморський флот згниє в Севастополі швидше, аніж настане доленосний 2042 рік, – заявив 27 квітня під час дебатів у Львові на тему річниці підписання Харківських угод заступник голови ЛОО ВО «Свобода», депутат Львівської міської ради Юрій Михальчишин.
Відповідаючи на запитання про те, що екс-командувач ЧФ Росії заявив нещодавно, що Росія ніколи не покине Севастополь, навіть після 2042 року, відтак, чи означає це, що «такою ж довічною буде і нинішня принизлива знижка на російський газ – близько 100 доларів з тисячу кубометрів», «свободівець» сказав: «Парадокс і полягає в тому, що знижка буде діяти всього 10 років. А Чорноморський флот, очевидно, в Севастополі згниє швидше, аніж настане доленосний 2042 рік. Подібні заяви російських мілітаристів є традиційними, але вони аж ніяк не повпливали на той факт, що Чорноморський флот тричі затоплювався у своїх власних базах за свою історію: під час Кримської війни, під час Першої світової та в Другу світову війни. З цього приводу йому великий привіт і найкращі побажання».
Голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Роман Ілик наголосив, що питання Харківських угод – не в газі, а в присутності Росії на території України, мовляв, «будь-якою ціною це питання мало бути вписане в активи двох карликів (Путіна і Медведєва, - ред.)».
Коментуючи те, що додаток до угод укладено у двох примірниках російською мовою, Роман Ілик зауважив, що «угоду підписували не українці», а люди, які «не мають відношення до України ні за паспортом, ні за духом». Він також наголосив, що у Києві мовою спілкування не є українська і зауважив, що «ми маємо справу з судженими колись людьми», тому в столиці «в моді шансон і суржик».
На запитання про те, чи Харківські угоди створили «прецедент торгівлі українською територією», «свободівець» Михальчишин відповів, що такі прецеденти були і раніше, наприклад, передача шельфу Чорного моря. Також вони були і не в Україні – в політичному контексті – продаж Росією Аляски тощо.
Натомість Роман Ілик зауважив: «Сьогодні справа Криму лежить в активі Росії. Україна залишилась в пасиві». Водночас, він сказав, що денонсація Харківських угод – справа близької перспективи, оскільки є відповідні настрої серед населення.
Своєю чергою Юрій Михальчишин зауважив, що втратити чинність такі договірні документи можуть за результатами всеукраїнського референдуму, оскільки депутат сумнівається, що відповідне рішення прийме парламент, який «перетворився у скотобазу, яка постачає тушок».
На запитання про те, чи вплинули Харківські угоди на європейську перспективу України, «свободівець» відповів: «Ми настільки далекі для Європи, що для неї, очевидно, вони пройшли непоміченими».
Як інформував ZAXID.NET , Юрій Михальчишин заявляє, що «прем’єр-міністр України Микола Азаров стане цапом-відбувайлом за Харківські угоди та «справедливу» ціну на газ, зафіксовану ними».
Нагадаємо, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає денонсацію угод президентів Віктора Януковича і Дмитра Медведєва реальною.
Нагадаємо, сьогодні в Києві відбудуться кілька акцій протесту з вимогою скасування ратифікованих рік тому Харківських угод між Україною і Росією. Зокрема, «Наша Україна» висловлюватиме свою позиції під стінами Верховної Ради, де відбудеться з’їзд цієї партії.