Депутати Держдуми РФ, яких включено до списку санкцій, знайшли спосіб потрапити до Європи

СвітРоман Ганкевич, 25 грудня 20145220
Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін

Державна дума Росії включила до різних міжнародних делегацій чотирьох осіб, які підпали під санкції ЄС, а дехто - також під обмеження США чи Канади.

За даними російських ЗМІ, це дозволить даним депутатам подолати санкції та отримати дозвіл на в'їзд до Євросоюзу та США, пише Європейська правда.

У Візовому кодексі відсутній пункт про те, що участь у делегаціях до міжпарламентских асамблей дозволяє в'їзд до ЄС попри санкції. Між тим в Раді Європи нагадали, що така практика дійсно існує і вже використовувалася Росією. Так, у травні на запрошення ПАРЄ Париж відвідав спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін, хоча він на той момент вже був у санкційному списку Євросоюзу.

Тепер Сергій Наришкін та його заступник Сергій Железняк офіційно представлятимуть Росію в ПАРЄ. Обидва є у санкційному списку ЄС та США.

До складу російської делегації в ОБСЄ включили голову думського комітету у справах СНД Леоніда Слуцького. Він також входить до делегації у ПАРЄ, згідно з даними офіційного сайту Держдуми РФ. Слуцький підпадає під санкції ЄС, США та Канади.

Усі вищезазначені особи обвинувачуються у зазіханні на територіальну цілісність України. Через це на них накладено заборону на в'їзд до Євросоюзу.

Варто зазначити, більшість російських джерел стверджує, що такою можливістю скористаються не 4, а 5 депутатів РФ, згадуючи, що в комітет парламентської співпраці "Росія - ЄС" включений Михайло Дегтярьов, який значиться в списку санкцій. ЗМІ також пишуть про включення до складу цього комітету депутата від ЛДПР Вадима Дєньгіна, проте його прізвище не фігурує в жодному санкційному списку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук