Депутати Львівської міськради призначать старост Винників, Дублян і Брюховичів
Змінами до виборчого кодексу скасовано виборність старост
На місцевих виборах 25 жовтня цього року старост у селах і містах, які увійдуть до складу ОТГ, не обиратимуть. Їх призначатимуть депутати місцевих рад за поданням голови громади. Зокрема, у Львівській ОТГ у такий спосіб призначатимуть старост не лише у новоприєднані села, а й у міста Винники та Дубляни, які увійдуть до її складу.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Верховної Ради Віталій Безгін під час круглого столу у п’ятницю, 28 серпня, у Львові розповів, що змінами до виборчого кодексу скасовано виборність старост. З його слів, таким чином зняли політичні конфлікти між старостами і головами громади, які не сприяли розвитку території, і ввели старост у виконавчу вертикаль.
«На моє переконання, коли впроваджувався інститут старост під час добровільного об’єднання, це означало, що головам сільрад на відкуп давали території, щоб вони не шуміли на місцях. Це був такий політичний підкуп. Чому це було погано? Після обрання через те, що це була політична посада, а не виконавча, є багато випадків, де починався конфлікт між старостами і головами громад, який не сприяв розвитку території», – пояснив Віталій Безгін.
Окрім того, з його слів, законодавство не дозволяє паралельно провести вибори старост, у тому числі за рахунок державного бюджету, а бюджети громад не потягнуть такі витрати.
«Старости мають увійти у виконавчу вертикаль, затверджуватися радою громади за поданням голови громади. Так, це політичний компроміс, але це буде чітка вертикаль, яка буде виконувати функцію», – додав Віталій Безгін.
З його слів, старости будуть призначатися не леше у села, а й у міста Винники та Дубляни, які увійдуть до Львівської ОТГ.
Тим часом представники деяких ОТГ подають позови до Кабміну щодо оскарження перспективних планів формування територій громад. За даними керівника департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіди, від Львівщини є дев’ять таких позовів, у яких представники ОТГ оскаржують рішення Кабміну про затвердження перспективного плану утворення громад Львівської області.
Нагадаємо, що три місяці тому уряд затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.