Депутати Львова хочуть самі формувати порядок денний сесій
Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Руслан Кошулинський заявляє, що депутати міста хотіли б замість мера формувати порядок денний сесій міськради. Про це він заявив 3 листопада.
Руслан Кошулинський також наголосив, що мер на сесію має подати проект нової структури виконавчих органів міської ради. Також він висловив обурення, що на сьогодні мер Львова Андрій Садовий судиться з депутатами щодо питання виконавчого комітету міста.
«Ми перейшли межі нормального спілкування, замість дебатування в сесійній залі ми,на превеликий жаль, вимушені дебатувати в судових залах. В такому контексті працювати буде дуже складно», – сказав він.
Депутат також заявив про намір його фракції внести зміни до регламенту ради, за яких депутати самостійно будуть формувати порядок денний сесій.
Тим часом однопартієць Руслана Кошулинського, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк висловив іншу думку. Він запевнив журналістів, що сьогодні відбулось «нормальне чергове пленарне засідання».
«Депутати вважали, що сьогодні не варто розглядати весь порядок денний, озвучений і підписаний мером, а лише важливі для життєдіяльності міста питання… Щодо компромісів – я є місточком, щоб сторони знайшли компроміси», – сказав Василь Павлюк. Він закликав депутатів і мера шукати спільну мову.
«Думаю, дві сторони… будуть діяти в межах чинного законодавства, нема іншого виходу… Мер має певні бачення, депутати – свої бачення. На позачерговій сесії це все буде з’ясовано, сподіваюсь», – додав секретар ради.
Водночас Андрій Садовий запевнив, що діятиме «виключно згідно з чинним законодавством».
«Це – що стосується дій міського голови. До того ж самого закликаю і депутатів… Структура – той документ, який можна приймати, коли він погоджений всіма», – пояснив мер. Він додав, що місто має збалансовану структуру виконавчих органів Львівської міської ради, досвідом Львова користуються інші міста України.
«Навіщо це ламати? Моя задача, щоб була стабільність, щоб місто рухалось вперед і розвивалось. Можливо, комусь це не подобається. Але я робитиму все, щоб місто рухались вперед», – сказав мер.
Щодо запропонованих «Свободою» змін до регламенту, за якими депутати формуватимуть порядок денний сесії, а не міський голова, Андрій Садовий сказав, що це вирішать «тільки в дискусії і в переконаннях».
«Сьогодні ми проголосували відсотків 7-8 з тих питань, які треба було розглянути, зокрема, багато питань господарських, на які люди чекають вже давно», – сказав Андрій Садовий.
Щодо додаткових питань, які сьогодні пропонувала внести «Свобода», Андрій Садовий сказав: «Якщо ці додаткові питання зреалізувати, не думаю, що вам захочеться бути у Львові. Сьогодні львів’яни вже привикли до стабільності, до цілодобового водопостачання, подачі тепла, гарячої води, якісного прибирання…. Так, ще багато треба поправити. Та згадайте Львів 2006 року і 2011, я не хочу вертатися назад, а рухатись вперед. Моє бажання, щоб депутати знали проблематику і рухались вперед».
Як інформував ZAXID.NET, Андрій Садовий на сесії 3 листопада міськради заявив, що не виноситиме на розгляд питання про нову структуру виконавчих органів Львівської міської ради. Мер аргументував це тим, що йому не вдалося досягнути консенсусу з депутатами з цього питання.
Також мер запевнив, що зробить все, аби досягти компромісу з депутатами щодо цього питання.
Окрім того, спершу депутати внесли додатково у порядок денний питання про скасування двоставкового тарифу, про звіт виконавчих органів Львівської міської ради і керівників ЛКП, про проведення аудиту у Львівській міській раді, а також про присвоєння львівському аеропорту імені Степана Бандери. Однак при голосуванні за порядок денний в цілому його підтримало лише 17 депутатів. Відтак, додаткові питання депутати не розглянули.