Львівські депутати провели робочий день на справжніх військових навчаннях

СуспільствоІрина Панчишин, 3 червня 2019, 23:36 0

Виїзд на військові навчання депутати зробили вперше, щоб відчути і на власні очі побачити, яку ж роботу виконують наші військові на сході.

Депутати вишикувались перед командиром. На цей день вони – його підлеглі. Спершу їм показують базовий і бойовий набори, які обов’язково є у солдата. Короткий інструктаж і депутати-новобранці уже прицілюються. Максим Коляда влучає, хоч і 20 років не тримав у руках зброї.

«Важливо у першу чергу дати раду з собою, у другу чергу дати раду зі зброєю і вже у третю чергу ти намагаєшся влучити в ціль», – каже депутат міської ради Максим Коляда.

Інша група депутатів вчиться одягати спецкостюм в умовах радіації чи хімічної атаки. Не все вдається з першого разу. «Гадаю, коли б ми справді попали на поле бою, то емоції напевно були б значно драйвовіші і я не впевнена, чи впоралася так швидко вдягнути протигаз, як зробила це щойно», – ділиться враженнями депутатка міської ради Христина Паньків.

Вразила депутатів оперативність медика на умовному полі бою. Потерпіла отримала усі типи поранень, бо, за легендою, підірвалась на міні. Майор медичної служби 80-ї десантно-штурмової бригади показала усю поетапність надання меддопомоги.

«Я більш ніж впевнена, що 80% з них все одно не справляться з цією задачею тому, що це занадто складно. Це треба спробувати, треба відчути і цей адреналін, який заливає вашу кров – в цей момент він наштовхує вас на такі вчинки, які ви ніколи в житті не робили», – коментує майор медичної служби Тетяна Біляєва.

А ще замість легковиків новобранці опанували потужнішу техніку. «Це мій перший досвід на такій великій машині, машина дуже важка в плані, що вона дуже шумна і вона трошки велике має кермо, трохи складно все», – говорить депутатка міської ради Вікторія Довжик.

Керування танком та БМП депутатам не довірили, але прокатали горбами та ямами. «Тут треба справді мати і емоційний стан відповідний і силу певної фізичної підготовки тому, що це не комфортна іномарка, яка має всі вигоди», – каже депутат міської ради Андрій Дворакевич.

Військові співпрацюють із місцевим самоврядуванням за наказом президента. Це так би мовити – цивільний контроль.

«Показуємо на що ми спроможні, що ми вже по-іншому дивимося на наші збройні сили. Тим більше, що авторитет збройних сил на сьогодні такий же як і у церкви 73%», – говорить заступник начальника Академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного Артур Луньков.

«Ми повинні це уявляти, в яких умовах наші хлопці щодня перебувають. Це їх теж щоденна робота, а ми тут маємо трошки інші реалії. Тому це дуже корисно», – підсумовує депутатка міської ради Олена Пасевич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук