Пенсіонеру виплатять 550 тис. грн за помилкове звинувачення у вбивстві

Після майже семи років слідства прокуратура закрила справу, але компенсацію доведеться виплатити з держбюджету

Сокальський районний суд Львівської області стягнув з держави 550 тис. грн моральної шкоди 71-річному чоловікові, якого прокуратура помилково звинуватила у вбивстві матері. Чоловік був під слідством майже сім років, аж поки прокурори самі не відмовились від звинувачень. Про такий випадок повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення суду від 25 червня.

Як йдеться у матеріалах справи, ще у 2010 році матір позивача знайшли у будинку в селі Сілець Сокальського району з тяжкими тілесними ушкодженнями. Згодом жінка померла в лікарні Червонограда. За версією обвинувачення, жінці завдали травму живота, яка призвела розвитком некрозу стінки кишківника. Жінка була похилого віку і експерт не зміг точно встановити, що було причиною тромбозу: травма чи захворювання кишківника.

Сину померлої повідомили про підозру у вбивстві матері, і його взяли під варту, де він пробув більше року. У 2015 році Сокальський районний суд виправдав чоловіка.

Прокурор оскаржив цей вирок, посилаючись на показання свідків, зокрема сестри обвинуваченого, яка заявила, що саме він побив свою матір у день її смерті. Прокурор переконав суд скасувати вирок і скерувати справу на додаткове розслідування. Але через 9 місяців розслідування прокуратура сама закрила справу у зв'язку з відсутністю в діях особи складу злочину.

Обвинувачений чоловік подав позов про відшкодування моральної шкоди в сумі 1 млн грн. Під час слухання справи у Сокальському суді 25 червня 2020 року він наголосив, що перебував під слідством і судом 6 років і 7 місяців, з яких більше року – під вартою. За словами чоловіка, на момент затримання він вже був пенсіонером, але на це ніхто не зважив. Також він наголосив, що не міг бачитися з рідними і друзями, його почали називати вбивцею і він тяжко переживав таке ставлення до себе.

Суд задовольнив позов чоловіка частково, зобов’язавши сплатити йому з державного бюджету 550 тис. грн. Крім того, суд стягнув ще 40 тис. грн витрат на адвоката. Прокуратура ще має 30 робочих днів, щоб оскаржити це рішення суду в апеляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук