Держфінмоніторинг з початку року розкрив порушення восьми посадовців
Державний комітет фінансового моніторингу України з початку року склав вісім адміністративних протоколів щодо посадових осіб суб’єктів первинного фінансового моніторингу за порушення вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Держфінмоніторингу України.
Порушники невчасно подавали інформацію до Держфінмоніторингу стосовно фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з відмиванням коштів.
Всі складені адміністративні протоколи передано до судових інстанцій. Наразі суди винесли рішення про накладання штрафу за чотирьома адмінпротоколами.
Голова Державного комітету фінансового моніторингу України Ігор Черкаський зауважив, що під час з’ясування обставин порушень відповідальним особам фінустанов надають роз’яснення та консультації. В результаті цих організаційних та методологічних заходів банківські установи виправляють допущені помилки і, як свідчить аналіз, практично не допускають адміністративних порушень повторно.
Кодекс України про адміністративні правопорушення встановлює адмінвідповідальність за порушення вимог щодо ідентифікації особи, яка здійснює фіноперацію; порушення порядку реєстрації фіноперацій, що підлягають первинному фінансовому моніторингу; неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації Уповноваженому органу про фінансові операції.
До цього переліку також належить невиконання вимог зберігання документів, які стосуються ідентифікації осіб, що здійснюють фінансові операції, та документації проведених ними фінансових операцій. За вказані порушення передбачається накладення штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Загалом від початку року до Держфінмоніторингу України від суб’єктів первинного фінансового моніторингу надійшло понад 190 тисяч повідомлень щодо операцій, які, згідно з вимогами законодавства, підлягають фінансовому моніторингу, або щодо яких є підозри у причетності до відмивання коштів та фінансування тероризму.
Зі січня по березень Держфінмоніторинг України до сховища даних завантажив 192,5 тис. повідомлень.
Переважна частина повідомлень надійшли від банківських установ, це майже 186 тисяч. Значно менше повідомлень надійшло від небанківських установ.
Як зазначив Голова Держфінмоніторингу України Ігор Черкаський, Комітет інформує суб’єктів первинного фінансового моніторингу про результати обробки кожного отриманого повідомлення.
Отримана від суб’єктів інформація обробляється та аналізується аналітичним підрозділом Держфінмоніторингу, за результатами готуються узагальнені матеріали, які передаються до відповідних правоохоронних органів.
Ігор Черкаський зауважив, що Держфінмоніторинг постійно працює над підвищенням ефективності підготовки та опрацювання узагальнених матеріалів, що формуються на базі отриманих повідомлень від суб’єктів