Держкіно підсумувало роботу Українського павільйону в Каннах
До теми
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко підбив підсумки участі України у кіноринку Каннського кінофестивалю.
«Проведення подібних заходів, а саме, робота павільйону на Каннському кіноринку, не просто потрібне, а життєво необхідне для українського кінематографа, бо всі наші сподівання на інтеграцію у європейський культурний кінематографічний простір неможливі без налагодження прямих контактів, без поширення інформації про Україну, без обміну ідеями, без пошуку цікавих для спільного виробництва проектів та без залучення в Україну іноземних кіновиробників. Каннський кіноринок є найбільшою кіноподією у світі, тож представлення Українського павільйону слугує тим інструментом, який здатен вирішити всі ці питання», − зазначив Пилип Іллєнко.
Голова Держкіно розповів, що відомство щороку намагається розширити форми своєї діяльності. «Продовжуючи таку роботу, ми в певний момент почнемо реалізацію великої кількості копродукційних проектів. Варто зазначити, що вже зараз із 20-ти повнометражних ігрових фільмів, які створюються за підтримки Держкіно, практично половина є копродукціями», - наголосив він.
Нагадаємо, що у рамках роботи Українського павільйону на Каннському кіноринку були представлені уже завершені фільми Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» та Олени Дем’яненко «Моя бабуся Фанні Каплан». Також в павільйоні представили проекти, які тільки знімають. Зокрема, була представлена робота львівського режисера Тараса Химича «Жива».
Український павільйон цьогоріч організовували Держкіно спільно з кінофестивалем «Молодість».