Держсекретар Ватикану назвав українців народом-мучеником через події на Донбасі

Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін

Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін заявив, що українці - це народ-мученик, який заслуговує на пошану. Про це він сказав у понеділок, 20 червня, на Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій, повідомив «Укрінформ».

«Драматичні події, які сколихнули вашу історію, зробили вас народом-мучеником, якому належить пошана не лише Католицької церкви, але і всіх людей, що вірять у цінності свободи, справедливості, братерства», – зазначив кардинал у своєму зверненні.

Він додав, що страждання українського народу продовжується в бомбардуваннях, у знищеннях поселень та інфраструктури, і передусім у поверненні ненависті та недовіри, в дестабілізації суспільства.

«У цей момент непересічних труднощів, підсилених тягарем інституціональної, фінансової та моральної кризи, що викликає поширення страждань, ми, релігійні спільноти, покликані до безпрецедентної відповідальності», – заявив Паролін.

За його словами, українська молодь особливо прагне до чесності, послідовності та самоповаги, тому представники всіх конфесій та релігій зобов’язані підтримати таке прагнення.

«Якщо ми зможемо це їм дати – вони спасуться і спасуть Україну. Якщо ж ми не будемо тими свідками, то будемо разом нести відповідальність за руйнування їхніх ідеалів, а це породжує інертність, депресію, розчарування та пошук примітивних компенсацій, що отруюють людську особу. І за це нас спитають!» – сказав Паролін.

Він закликав росіян більше не гаяти часу, а просити вибачення за всі завдані кривди та разом служити в ім’я людини.

«Дорогі брати-росіяни, ми більше не маємо часу. Тож просімо прощення за всі завдані чи отримані образи», – сказав він.

За словами Пароліна, Католицька церква, західного і східного обряду, хоче стати «інструментом, що сприятиме примиренню».

Всеукраїнська рада церков і релігій висловила сподівання, що Папа Франциск обов’язково відвідає Україну, а представники різних конфесій поїдуть до Ватикану, щоб продовжити діалог.

Нагадаємо, П’єтро Паролін своїм візитом до України розпочав гуманітарну акцію «Папа для України», яка відбувається за ініціативи Папи Франциска. Ця місія має на меті допомогти постраждалим у війні в Україні, незалежно від віросповідання та національності. Пожертвування, які збираються в католицьких храмах по всьому світу, розподілятимуться між українцями спеціальним технічним комітетом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук