Будівлі-примари. Побідні довгобуди є чи не в кожному районі міста. Руїни та сміття здебільшого приватної власності роками, а то й десятиліттями, чекають кращого життя.
Цей довгобуд у Львові можна без перебільшення назвати рекордсменом. До нього нікому немає діла ще з 80-х років. Закинутий Палац культури став рідним домом для багатьох безхатьків, і що найстрашніше такі місця просто притягують молодь, бідкаються місцеві мешканці. Вночі тут збираються юрби розбишак.
Муляє око львів’ян і занедбане будівництво в центрі міста. Таксист пан Володимир розповідає: готельний комплекс на Куліша стоїть ще з 2008-го року. На тому все і стало. Нині будинок почав потроху розвалюватись.
Майже всі такі довгобуди мають власників, констатують у міській раді. Але позбуватися цих квадратних метрів підприємці не поспішають, хоча самі не мають можливості завершити будівництво.
Третина довгобудів - це житлові будинки. Левова частка - нежитлові об’єкти: офісні приміщення, фінустанови, інженерні споруди. Щоправда, як запевняють статисти, у порівнянні з минулими роками мертвих квадратних метрів поменшало.
Стимулювати недобросовісних забудовників у міністерстві регіонального розвитку та будівництва пропонують гривнею. Так, за затримку будівництва компаніям доведеться заплатити 10% від вартості будівлі.