Девальвація рубля

В Росії висока ймовірність краху банків і компаній.

БлогиБорис Нємцов , 16 грудня 2014 96
Борис Нємцов
російський політик

Інші блоги автора

Багато хто порівнює 14 грудня з дефолтом 98-ого. Є у цих подій загальне і відмінності.

Загальна - обвальна девальвація рубля. Девальвація 2014 склала 100% (долар був 32, став дорожче 60), девальвація 98 була 250% Є ще один спільний момент у 14 і 98 роки. Обидві кризи пов'язані зі зниженням ціни нафти. Тільки в 98 вона опускалася до 8 !!! Доларів за барель, а зараз розвал путінської системи стався при 60! Це як треба було Путіну довести країну, щоб вона опинилася в глибокій кризі при 60 доларах ?! Це як треба було красти і грабувати ?! Руйнувати світ навколо і нормальні відносини ?! Ви можете собі уявити цих панів при ціні в 10-20 ?! Їх промови, пиху, ставлення до них народу? Так отож...

Жалюгідні нікчеми вони вже при 60 доларах, а при 20 їх би на вилах з Кремля винесли.

Тепер відмінності. У 98 був величезний держборг як внутрішній так і зовнішній і тому все закінчилося дефолтом Росії, тобто відмовою уряду платити по боргах. У чотирнадцятому борг теж величезний - більш 700 млрд доларів, але це в основному борги банків більше 200 млрд і корпорацій -450 млрд доларів. Борг уряду 57 млрд порівняно невеликий і дефолту держави не буде.

Зате висока ймовірність банкрутства банків і компаній. Справа в тому, що їх сукупний борг складає більше 650 млрд, що майже вдвічі перевищує резерви країни. На сьогодні резерви становлять 350 млрд. Що це означає? Тільки одне - на всіх грошей не вистачить. Рятувати будуть обраних. Обраних Путіним-Сечин, Міллер, Костін. Рятуватимуть Ощадбанк, щоб уникнути революції. Інші банки і компанії будуть перебувати в зоні високого ризику. Ризику банкрутства.

Так що дефолт буде не державний, а корпоративний. Висока ймовірність краху банків і компаній. Є й ще одна відмінність 98-го від 14-го. Криза серпня 98 ніяк не була пов'язана з політикою. Та криза була цілком обумовлений економічними причинами - низькою ціною нафти і хронічним дефіцитом бюджету. Нинішня криза носить яскраво виражений політичний характер. Божевільна агресивна політика Путіна привела країну до ізоляції і санкцій. Рівно тому все руйнується при досить дорогій нафті в 60 доларів.

Народ повинен знати автора сьогоднішньої кризи. Це Путін. Він несе особисту, персональну відповідальність за крах економіки і фінансів Росії. Ех, нам би таку ціну в 90-ті ... Росія була б тоді процвітаючою, вільною демократичною країною ..

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук