Директор НАБУ наполягає, що всі слідчі дії його відомства законні

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник заявив, що слідчі дії в рамках проваджень, які розслідує відомство, проводилися згідно з чинним законодавством.

«Моя позиція незмінна: негласні слідчі дії, які проводилися у провадженнях, які перебувають в Національному антикорупційному бюро, проводилися згідно з чинним законодавством, під прикриттям силового підрозділу НАБУ», – заявив Ситник на спільному брифінгу з генеральним прокурором України Юрієм Луценком в четвер, 18 серпня, у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

Директор НАБУ розповів, що для об'єктивного розслідування інциденту, який стався 12 серпня між працівниками ГПУ та очолюваного ним відомства, він запропонував генеральному прокуророві Юрію Луценку «ті провадження, які зареєстровані працівниками Генпрокуратури, працівниками Національного антикорупційного бюро, передати незацікавленому слідчому підрозділу – Головному слідчому управлінню Служби безпеки України ». Ситник також наполягає, щоб в групу процесуальних керівників були включені представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а до розслідування були залучені міжнародні експерти.

«Ми не боїмося цього розслідування, ми навпаки будемо всіляко йому сприяти, надавати всі необхідні документи, щоб оцінка дій працівників НАБУ і Генпрокуратури була дана якомога швидше», – сказав він.

Ситник також повідомив, що ті провадження, за якими проводилися негласні слідчі дії, залишаються в НАБУ, і стосовно них в подальшому буде проводитися розслідування до прийняття остаточного рішення.

Луценко погодився з Ситником і передав розслідування до СБУ.

Нагадаємо, детективи НАБУ здійснювали зовнішнє спостереження за слідчим ГПУ Дмитром Сусом, це стало причиною силового зіткнення працівників Генпрокуратури і НАБУ 12 серпня.

За даними Бюро, два технічні працівники НАБУ були силою доставлені до департаменту Генпрокуратури і утримувалися там 11 годин. Вони були звільнені тільки після звернення директора НАБУ Артема Ситника до генпрокурора Юрія Луценка. НАБУ виклало їх розповідь про те, що до них застосовували тортури. НАБУ порушило справу через викрадення своїх співробітників Генпрокуратурою.

У квартирі, де було організовано спостереження, залишився детектив НАБУ, його заблокували прокурори ГПУ. Детектив викликав спецназ НАБУ, і той вивів його з технікою з будинку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук