Дітлахи з хутора Гамулець щодня вимушені пішки долати до 10 кілометрів
Марафон до школи
Сто років тому так їхні пращури долали відстань аби здобути освіту. Минуло ціле століття, а для мешканців цих місцин нічого не змінилось.
У Брюховицькій школі навчається 25 дітлахів з хутора Гамулець. Рік тому вони мали змогу ще півдороги проїхати маршрутівкою. Однак через жахливий стан доріг маршрут скасували. Тому ходять пішки.
“Вони доходили по вулиці львівській і в кінці до кінця вулиці маршрутка доїжджала і вони відповідно від своїх помешкань доходили до маршрутки ну але і до маршрутки було не мало часу йти, хвилин 20-25 треба було доходити до маршрутки”, - каже директор школи №41 Володимир Божейко.
Аби дістатися вчасно до школи школярі вимушені вставати вдосвіта та нашвидкоруч снідати.
Узимку сутеніє швидко. Тож учням зранку і увечері ходити темними вулицями та стежками було дуже лячно.
“Четверті класи в нас вчаться у другу зміну. Коли немає щоб хтось забрав їх то доводиться йти по шостій коли уроки закінчуються і вже навіть темно. Дякувати Богу, що зараз є ліхтарі і вулиця освітлюється А перше як не було освітлення дуже страшно було йти додому”, - каже Наталка Ходин.
Багато батьків зранку аби не спізнитися на роботу вимушені приводити своїх дітей до школи, завчасно.
“Проблема в тому, прихожу я на восьму годину на роботу, а батьки з дітьми вже стоять біля школи. Питання, а чому ви так швидко приїхали? Бо нам потрібно на роботу, тому приводимо дітей. По суті ще півгодини діти самі собі, як то кажуть”, - каже заступник директора школи Петро Григорчук.
Ранкове пробудження та кількакілометрова прогулянка даються взнаки. Діти на уроках переглядають непобачені сни.
“Якщо не доспав, то значить досипати на першому уроці, активності ніякої. Урок виходить не цікавий, бо вони сплять мляві. Ну ясно що не всі діти, а ті які доходять, і їм далеко. І ясно хотілося б, щоб створити їм якісь умови, щоб якийсь транспорт запропонувати”, - каже вчителька школи Марія Наконечна.
Ну, а коли на вулиці, холод, дощ або сніг то для окремих школярів цей день перетворюється на свято.
“Часто є у мене в класі такі діти, які не приходять просто до школи. Коли якийсь сніг замете чи дощ дуже сильний, холодно. Ну ясно що не приходять до школи. Находять такий вихід з положення”, - каже вчителька школи Марія Наконечна.
Найближчим часом може виникнути ще й проблема доїзду не лише до Брюховицької, але й до Грядівської школи. Через погану дорогу автобус “Школярик” не возитиме дітей з Волі Гамулецької, до Гряди. Бракує коштів на ремонт автобуса.