Для фестивалю «Драма.UA» вперше переклали українською п’єси відомих британців
Для Фестивалю сучасної драматургії «Драма.UA», який пройде з 30 червня до 4 липня у Львові та Львівщині, спеціально переклали вперше українською п’єси відомих британців - «Мати» Марка Равенхіла, «Сім єврейських дітей» Керіл Черчілль. Про це 22 червня на прес-конференції повідомила координатор та арт-директор фестивалю Оксана Дудко.
Дії фестивалю «Драма.UA» проходитимуть: 30 червня та 1 липня у Львові на Фабриці Повидла (вул. Б.Хмельницького, 124), і 2-4 липня у с. Поповичі Мостиського району Львівської області (українсько-польське прикордоння) разом із Міжнародним фестивалем мистецтв «Fort.Missia».
За словами Оксани Дудко, фестиваль акцентуватиме свою увагу на презентації читань та вистав добре знаних п’єс, автори яких змінили обличчя європейської та української драматургії. «Гостями фестивалю стануть Олександр Іранець – яскравий представник та Наталія Ворожбіт, чиї п’єси йдуть на британських сценах. Власне, із ними можна буде порозмовляти на теми, куди рухається драматургія. Маємо надію, що у фестивалі також візьме участь режисер театру «Арабески» Світлана Олешко», - зазначила Оксана Дудко.
За її словами, також протягом п’яти днів пройдуть майстер-класи, драматургічні майстерні, читання п’єс, вистави 10 театрів: Центру ім. Вс.Майєрхольда (Херсон), «Nie Ma» (Щецін, Польща), «Ага-Т» (Луганськ), «Котелок» (Харків), Софія та Джоель Габріельссон (Стокгольм, Швеція), «Калейдоскоп» (Тернопіль), «Хочу» (Львів), Юрій Полєк, Юрій Пилипчик (Івано-Франківськ-Коломия), NAFTA (Львів-Харків), «Територія» (Хмельницький).
«Буде представлено 4 п’єси Івана Вирипаєва – це автор, п’єси якого ставлять найбільше в Україні», причому його п’єса «Кисень» буде представлена двічі – у виконанні українців та поляків. Театр зі Шваеції буде працювати із простором, а також у техніці танцю. Вистави триватимуть від 20-30 хв до 1 год 20 хв», - запевнила арт-директор.
За словами організаторів дійства, людям із нервовими та сердечними проблемами та вагітним вхід на деякі вистави не бажаний. «Перед виставами будуть оголошення про те, кому не варто перебувати на виставах. Самі тексти є досить «чорнушні» із досить брутальною стилістикою – такою є сучасна драма», - додала координатор фестивалю.
Організатор Мистецька майстерня «Драбина» та співорганізатор МО «Дзиґа».