ЗСУ взяли на озброєння систему «Ятрань» для виявлення ворожих об’єктів під водою

Система є повністю непомітною для ворога, що дозволяє чітко розуміти карту розміщення ворожих кораблів

Наразі систему готують до серійного виробництва

На озброєння Збройних сил України прийнята радіогідроакустична система «Ятрань» для виявлення ворожих кораблів та підводних човнів. Відповідний наказ підписав міністр оборони України Степан Полторак на підставі позитивних результатів випробувань. Про це повідомили в прес-службі «Укроборонпрому».

Система «Ятрань» складається із спеціальних гідроакустичних буїв, які оснащені надчутливими акустичними сенсорами та цифровим центром обробки інформації. Система об’єднує інформацію з багатьох гідроакустичних буїв. А вони в свою чергу працюють в пасивному режимі, абсолютно непомітні для противника, і можуть повністю контролювати ворожі човни.

Серед особливостей нової розробки «Укроборонпром» виділяє можливість скидати гідроакустичні буї з вертольоту, що дозволяє за мінімальний час створити мережу із сенсорів та чітко розуміти карту розміщення кораблів ворога.

В прес-службі повідомляють, що ця система вже використовувалась в декількох міжнародних навчаннях «Сі Бриз» у 2018 році, де вона довела свої високі характеристики. Вона в рази підвищує бойову ефективність протичовнової оборони Військово-морських Сил України.

Система «Ятрань» була розроблена на кошти «КНДІ Гідроприладів», який входить що складу ДК «Укроборонпром». Наразі систему готують до серійного виробництва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук