До 2115 зникне понад 5 тисяч мов – американський вчений

СвітЛюбко Петренко, 3 січня 201510120

До теми

До 2115 зникне понад 5 тисяч мов – американський вчений

До 2115 з приблизно шести тисяч існуючих на Землі мов залишиться тільки 600. Такий прогноз робить професор лінгвістики й філософії Колумбійського університету США, доктор Джон Маквортер.

У своїй статті «Як розмовлятиме світ 2115 року» (What the World Will Speak in 2115) в газеті The Wall Street Journal він вказує на чинники, які вплинуть на формування мовного ландшафту планети. Зокрема, за словами вченого, менші групи піддадуться впливу великих спільнот і з часом переймуть їхню культуру, а також мову. При цьому деякі невеликі, але прогресивні суспільства, наприклад японське, свої мови збережуть.

Американський професор нагадує, що такі процеси відбувалися протягом всієї історії людства. А тепер каталізаторами лінгвістичної уніфікації  виступають процеси глобалізації, які набирають обертів.

Маквортер висловлює сподівання, що мови, втрачені на тлі всіх цих змін, принаймні будуть записані й описані сучасними інструментами, аби зберегти їх для нащадків. «Ми можемо жалкувати за світом, де функціонували 6000 різних мов, а не лише 600, але є й велика перевага  в тому, що чимраз більше людей матиме можливість спілкуватися однією мовою». За його словами, це сприятиме «зняттю вавилонського прокляття мовного розмаїття», глибшому порозумінню в світі. Тому мовну уніфікацію, за словами професора, треба сприймати радше як благословення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми

What the World Will Speak in 2115 The Wall Street Journal
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук