До 8-го Березня ужгородки підготували акцію "Стоп-сексизм!"
5-6 березня в Ужгороді вперше проходитиме акція під назвою "СТОП-сексизм!". В Ужгородському національному та Закарпатському державному університетах розмістять стенди з прикладами прояву сексизму в рекламі, відбудуться круглі столи, будуть розповсюджені інформаційні буклети про те, що ж таке сексизм та які його прояви. Акцію підготували до 8 Березня, аби нагадати, що це — свято прав жінок. Святкування в Україні 8-го Березня та різноманітне трактування поняття самого свята стало головною темою засідання Ужгородського прес-клубу 25 лютого, - інформує кореспондентZAXID.NET
Сексизм — це дискримінація, образа, приниження за ознакою статі. Таке явище стосується не лише жінок, а й чоловіків, зауважила під час засідання директор Закарпатського обласного центру з гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій. Вона також повідомила, що в Україні розпочалася акція "Нагадай чиновнику, що 8 Березня — це свято солідарності жінок", ініційована для того, щоб пояснити, що це свято прав жінок. Є різниця між тим, як вітають чоловіки, брати, дідусі жінок і дівчат вдома і тим, як чиновники вітають працівниць, колег. Наприклад, звертаючись до залу, не можна казати "кохані жінки". Бо в аудиторії можуть бути жінки, сім’я яких розпалася, тож які вони кохані? Також державним діячам чи керівникам не дуже доречно згадувати "тонку статуру, ніжну натуру", бо їхнє вітання — це звернення у першу чергу до громадянок, а не до рідних та близьких", — сказала М. Колодій.
Зі слів головного спеціаліста управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Оксани Гуранич, "часто у цей день акцентують увагу на тому, що жінки — слабка чи прекрасна половина людства, тоді як жінки України, як і чоловіки, долучаються до розвитку держави". О. Гуранич також зауважила, що в Україні з 1 січня 2006 року діє Закон про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, проте проблем у цій сфері вистачає.
Доповідачки навели приклади сексизму у рекламі, яка принижує гідність жінок. Наприклад, в Ужгороді на біл-бордах можна побачити зображення напівоголених жінок з підписами на кшталт "У нас безкоштовно все, крім кави" тощо. Реклама кондиціонерів демонструє жінку з красивими великими грудьми та підписом "Дихай на повні груди".