До Дніпра з'їхалися відомі блогери України
У місті стартував перший в Україні фестиваль блогерів «Дніпровський пост»
До теми
Увечері 16 червня у Дніпрі стартував перший в Україні фестиваль блогерів «Дніпровський пост». Один з організаторів фестивалю - позаштатний радник міського голови Євген Гендін презентував жителям Дніпра близько 40 авторів із різних куточків країни, пише газета «День».
Як зазначається, всі вони йшли до сцени доріжкою, виконаною у вигляді фейсбукового логотипу. Урочиста церемонія проходила на відкритому майданчику Музею українського живопису, вщерть заповненому читачами Facebook. Учасники фестивалю протягом вихідних проведуть сім панельних дискусій.
Вхід на фестиваль вільний, а подивитися онлайн-трансляцію дискусійних панелей можна на YouTube-каналі Романа Скрипіна.
Також повідомляється, що форум авторитетних представників вітчизняної блогосфери в Дніпрі проходить у рамках програми міського голови Бориса Філатова «Культурна столиця». Серед запрошених — відомі художники, телеведучі, письменники і народні депутати, зокрема Іван Семесюк, який тримав публіку в тонусі смішними порівняннями й невимушеною поведінкою, Наталя Влащенко, Віктор Трегубов, Євген Кузьменко, Олександр Дедюхін, Микола Воськало, Олександр Ройтбурд та інші. Гості фестивалю кажуть, що незалежно від результатів, для них це — дуже цікавий проект.
«Ми запросили найбільш знакових та авторитетних блогерів - лідерів громадської думки. Ми не вибирали їх за прихильністю. Серед них, скажімо відверто, є люди, з якими у нас розходяться погляди. Але це - можливість у форматі живої дискусії обговорити нагальні проблеми», - пояснив мер Дніпра Борис Філатов. Першу дискусійну панель «За життя, за країну», яка відбулася відразу після відкриття фестивалю, мер почав з розлогої розповіді про Дніпро. Свій виступ він назвав «одою любові до міста».
«Коли люди роблять справу - їм ніколи лаятися один з одним і з’ясовувати відносини. На це, зазвичай, немає часу. Пам’ятайте, як ми швидко мобілізувалися 2014-го? Ми не мали іншого виходу, або рятувати Україну, або ... Будь-яка комунікація зараз - це теж задля порятунку. І блогерфест - також. Бо для того, щоб склеїти країну - нам не можна сваритися, з’ясовувати відносини. Блогерфест створювався заради розуміння й комунікації. Всі загрози, що впали на нас 2014-го, - й інформаційні, й фізичні, - вони нікуди не зникли. Тому символічно, що блогерфест проходить у Дніпрі — місті, яке свого часу стало щитом для всієї України», — сказала у своєму виступі блогер з Одеси Олена Балаба.
Фестиваль блогерів «Дніпровський пост» приурочили до Міжнародного дня блогерів. 13 років тому 500 користувачів з майже 40 країн світу об’єдналися для створення символу дружніх відносин між мережевими блогерами усього світу. Фактично формат блогу є ровесником інтернету. 1997 роцку американський програміст Йорн Баргер вперше назвав так мережевий щоденник. Зараз блогінг стає дедалі більш популярним у світі.