До кінця року для дітей, що перебувають у лікарнях Львова, проводитимуть сміхотерапію
У 2009 році управління соціального захисту Львівської міської ради підтримало 18 соціально-культурних проектів на загальну суму фінансування з міського бюджету у розмірі 399 498 тис. грн. Серед них - проект Благодійного фонду "Доктор Клоун" "Терапія сміхом в дитячих лікувальних установах Львова", на реалізацію якого виділено 18 тис. грн, - повідомила 1 липня під час брифінгу начальник управління соціального захисту Львівської міськради Ольга Лесюк.
За її словами, за попередні два роки управлінням соцзахисту було профінансовано 55 проектів на загальну суму 1,043 млн грн, зокрема, у 2007 році - 34 проекти на суму 320 тис. грн.
Проект "Терапія сміхом в дитячих лікувальних установах Львова" буде реалізовуватися за бюджетні кошти до кінця 2009 року. Його мета - популяризація моделі терапії сміхом, покращення емоційного стану дітей, які перебувають у лікувальних закладах.
Щотижня близько 20 волонтерів фонду відвідують 150 хворих діток. Під час візиту кожна дитина, окрім доброго настрою, отримує від доктора-клоуна маленькі подарунки: 2 цукерки ("пігулки доброго настрою"), розмальовану іграшку з надувної кульки та клоунський носик.
До кінця року волонтери планують відвідати 4 тисячі дітей у міській дитячій клінічній лікарні, обласній дитячій спеціалізованій клінічній лікарні та обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит".
"Серед наших волонтерів - студенти психологічних, соціологічних, філософських спеціальностей, аспіранти тощо. Це люди, які мають свої рецепти хорошого настрою для дітей. Минулого року вони пройшли тренінг з польськими колегами. Окрім роботи з дітьми, вони консультуватимуть також фахівців медичних закладів", - розповіла президент Благодійного фонду "Доктор Клоун" Уляна Мазепа.
Вона поінформувала, що фонд займається сміхотерапією для дітей уже впродовж року. Після візитів до них клоунів, вони значно швидше одужують, значно краще піддаються до лікарських оглядів тощо. "Сміх - це ліки, які завжди з нами", - додала Уляна Мазепа.