До ліквідації стихії в Україні планують залучити міжнародні інженерні війська

Багатонаціональний інженерний батальйон «Тиса» Україна, Угорщина, Словаччина і Румунія утворили у 2002 році

За ініціативи президента України Володимира Зеленського прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення опрацювати залучення до подолання наслідків стихії у західних областях України багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса», повідомила віце-прем'єр-міністерка з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна».

Вона нагадала, що угоду про створення такого підрозділу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій підписали уряди Угорщини, Румунії, Словаччини і України у 2002 році. Того ж року Україна її ратифікувала.

Основними завданнями інженерного батальйону «Тиса», який, зокрема, налічує понад півтисячі українських військових, є:

  • евакуація населення, техніки і майна із зони стихійного лиха;
  • розчищення завалів;
  • відновлення доріг і гідротехнічних споруд;
  • регулювання русел річок;
  • охорона об’єктів;
  • супровід гуманітарної допомоги тощо.

«На виконання доручення уряду про ініціативу української сторони дипломатичними каналами вже сьогодні буде повідомлено сторонам-підписантам угоди: Угорщині, яка у 2020 році на щорічній ротаційній основі, в рамках підписаної міждержавної угоди, є головуючою Координаційної групи, а також Румунії та Словаччині», - сказала віце-прем'єрка.

Після проведення відповідних чотиристоронніх консультацій і схвалення відповідного рішення державами-підписантами Україна, згідно із направленим запитом, очікує розгортання багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» на території регіонів, які найбільше постраждали від великої води.

«Це дасть змогу оперативно надавати допомогу постраждалим та спрямувати зусилля на порятунок громадян та їхнього майна», – зазначила вона.

Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто підтвердив можливість залучення угорських солдатів до ліквідації наслідків затоплень на заході України.

«Через погоду в деяких частинах України в останні дні сталися повені. Ми запропонували свою допомогу нашим сусідам для успішного захисту та відновлення.
Угорські солдати багатонаціонального інженерного батальйону TISZA, який спеціалізується на виконанні завдань після стихійних лих, готові вирушити до визначеного місця, якщо цього потребуватиме українська влада
», – заявив він.

Нагадаємо, інтенсивні опади протягом 22-24 червня призвели до підйому води у річках, затоплень і підтоплень у Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Львівській і Закарпатській областях. Вода затопила будинки, місцями розмила дороги і залізничні колії. Унаслідок негоди та її наслідків в Івано-Франківській області троє людей загинули.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук