До Львова з’їдуться три тисячі пілігримів на молитву Тезе

Для паломників шукають сім’ї, які готові їх прийняти на ночівлю

Головні новини Львова 17.04Оксана Сенишин, 17 квітня 2018, 17:30 2317 2

Україна, зокрема Львів, вперше масштабно зустріне спільноту Тезе. Її майже століття тому заснував у Франції брат Роже, який мріяв, щоб усі християни керувалися «простотою та добротою серця». Тепер до французького села Тезе щороку з’їжджається молодь різних конфесій на спільну молитву. А на Новий рік – у інші, обрані міста Європи. Україна може теж бути у цьому списку, однак зараз їй потрібно скласти попередній тест «на готовність».

Отож молитва Тезе буде поки що лише в регіональному масштабі. А це означає, що 27 квітня на 5 днів до Львова з’їдеться 3 тис. пілігримів, з яких 2 тисячі – іноземці. Прийняти в своєму домі двох паломників готується і перша леді міста Катерина Садова. Бо вірить: на хату, де оселилися пілігрими, сходить Боже благословення.

«Я думаю, що це будуть якісь молоді люди, чи дівчата, чи хлопці. Ну, з хлопцями мені легше, але з дівчатами так само спільну мову знайдемо», – пожартувала дружина міського голови Львова Катерина Садова.

Каже, гостей поселить у кімнаті одного з п’яти синів. Швидше за все – у Тадея. Наважилися на таке вперше, тож, приймаючи рішення, збирали сімейну раду.

«Ми збирали невеличку раду. Хлопці дуже в мене обережні, кажуть: «Треба з татом порадитися! Мамо, що ти собі знову придумала?» Але потім погодилися. Сказали, якщо я так вирішила, то так має бути», – пояснила Катерина Садова.

А от для сімейства Геваків подорож до французького села Тезе на спільну молитву вісім років тому стала початком любові. Тоді вони на три дні застрягли в Альпах, поміж Францією та Швейцарією –зламався автобус.

«Ми їздили через європейські міста і десь у третьому місті познайомилися з Марічкою. В Австрії, здається. А, перепрошую, то в Італії було, в Венеції. В Тезе сприймають тебе таким, який ти є, бо там є різні народи, різні культури, навіть люди інших релігій. А коли збоку є людина, яка до тебе не байдужа, як у мене Марічка, то воно все в такій гармонії відбувається», – поділився спогадами учасник спільноти Тезе Орест Гевак.

Тоді Орест був одним із керівників групи української молоді. А тепер за його плечима п’ять подорожей до французького Тезе і ще, мабуть, чотири рази він був на молитві у Європі. У їхньому домі є копії Ікони дружби і Ікони Христа, з села Тезе. І саме в цій кімнаті подружжя теж збирається прийняти пілігримів.

«Якщо говорять, що на одну особу треба два квадратних метри, то я думаю, що троє в нас точно помістяться. В нас є двоспальний диван, який можна розкласти. Там двоє осіб помістяться. Ну, і в нас є ще надувний матрац», – розповіла Марічка, дружина Ореста.

Уже знайшлись сім’ї для тисячі паломників. Ще вісімсот чекають, аби їх прийняли. Їм потрібна лише ночівля та сніданок, бо всі дні у них розплановані: це спільна молитва, цікаві лекції.

«Ми дуже щасливі, що стільки мешканців Львова відкривають двері своїх будинків для пілігримів. І разом ми будемо молитися за мир в цій країні, яка зараз так страждає», – додав брат Бенуа, представник спільноти Тезе у Франції.

Контактний телефон для людей, які готові прийняти паломників: 0731397192.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук