До польського Сейму потрапляють п’ять партій – екзит-пол

СвітЛюбко Петренко, 25 жовтня 20156820
До польського Сейму потрапляють п’ять партій – екзит-пол

У новообраному польському Сеймі засідатимуть скоріш за все представники 5 партій. Про це свідчать дані екзит-полу, проведеного кампанією IPSOS на замовлення телеканалів TVP і TVN – повідомляє телеканал новин TVN24.

Перемога на парламентських виборах передбачувано дісталася опозиційній право-консервативній партії «Право і справедливість». За неї віддали свої голоси 39,1 % виборців, які взяли участь у голосуванні.

На другому місці урядова партія «Громадянська платформа» – 23,4 %.

Також до Сейму потрапляють партії: «Кукіз’15» – 9%, «Сучасна» («Nowoczesna») – 7,1% та Польська селянська партія – 5,2 %.

Таким чином, без місць у парламенті залишився, зокрема блок «Об’єднані ліві». Він хоч і набрав 6,6%, але прохідний бар’єр для партійних блоків – 8%.

Не потрапить до Сейму й партія KORWiN (Коаліція за відновлення Речі Посполитої  – Свобода та Надія (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja). Це право-популістська політична сила під проводом Януша Корвіна-Мікке, котрий у протистоянні України й Росії виразно став на бік останньої. За неї проголосувало 4,9% виборців. А виборчий поріг для партій становить 5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук