До Туреччини з Греції відправлені перші мігранти в рамках угоди з ЄС

СвітЛюбко Петренко, 4 квітня 20160
До Туреччини з Греції відправлені перші мігранти в рамках угоди з ЄС

Греція почала процес повернення біженців до Туреччини. Таким чином реалізовується домовленість, досягнута Анкарою і Брюсселем на екстреному саміті 18 березня щодо депортації нелегальних мігрантів – повідомило видання Spiegel Online.

Угода між ЄУ і Туреччиною передбачає обмін прибулих до Греції біженців, котрі не подавали заяв на отримання притулку, на сирійців, котрі отримали статус біженців в Туреччині. Обмін проходить  за формулою «1 на 1». Загалом за цією програмою передбачається переселити близько 72 тисяч осіб.

Перший пором повіз з грецького острова Лесбос в турецьке місто Дікілі 131-го мігранта за максимальної щоденної квотою – 500 осіб.

Прикметно, що практично всі згадані мігранти прибули з Пакистану і Бангладеш. У подальшому, як заявила грецька влада, переправлятися до Туреччину будуть переважно вихідці з цих країн, а також країн Африки і Шрі Ланки.

Паралельно у рамках згаданої угоди до Німеччини прибула перша група сирійців з Туреччини. Перші два авіарейси зі Стамбула доставив 32 осіб до столиці Нижньої Саксонії – Ганновера.

Сирійців мають відвезти до табору з прийому біженців в місті Фрідланді, де вони проведуть близько двох тижнів. Потім їх розселять по земельних комунах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук