До ВР балотуються 127 нардепів, які підтримували «диктаторські закони» Януковича (список)
До Верховної ради VIII скликання балотуються 127 депутатів, які голосували за «диктаторські закони» 16 січня, з них 39 кандидатів балотуються за списками партій.
Про це повідомляє рух «ЧЕСНО», який проаналізував перелік кандидатів за партійними списками та в мажоритарних округах (в тому числі самовисуванців), який розміщено на сайті ЦВК станом на 1 жовтня, після завершення офіційно строку реєстрації кандидатів.
Найбільше таких кандидатів у списку «Опозиційного блоку» – 15: Тетяна Бахтєєва, Олексій Білий, Олександр Волков, Юрій Воропаєв, Ірина Горіна, Олександр Долженков, Олександр Коваль, Павло Корж, Юлія Льовочкіна, Іван Мирний, Юрій Мірошниченко, Олександр Нечаєв, Вадим Новинський, Вілен Шатворян і Нестор Шуфрич.
На другому місці список Комуністичної партії України – 13 кандидатів: Ігор Алексєєв, Володимир Бідьовка, Сергій Гордієнко, Спірідон Кілінкаров, Ольга Левченко, Вікторія Булах, Євген Мармазов, Адам Мартинюк, Ольга Михайленко, Омелян Парубок, Петро Симоненко, Ірина Спіріна і Петро Цибенко.
На останньому місці – партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна», де нараховується 11 голосувальників за закони 16 січня: Таріел Васадзе, Олександр Волков, Микола Джига, Юрій Крук, Володимир Макеєнко, Лариса Мельничук, Василь Поляков, Сергій Тігіпко, Світлана Фабрикант, Геннадій Федоряк і Олег Шаблатович.
Також 88 кандидатів, що голосували за диктаторські «закони16 січня», висуваються в одномандатних виборчих округах. Серед них 2 кандидати висунені Комуністичною партією України – Віктор Губар та Антон Дорохов; 1 кандидат висунений «Блоком Петра Порошенка» – Атрошенко Владислав Анатолійович.
Решта 85 кандидатів йдуть самовисуванцями.
Лише в одному окрузі – 101 округ на Кіровоградщині – балотується одразу 2 голосувальники за «закони 16 січня» – Віталій Грушевський та Михайло Поплавський.
Найбільше таких кандидатів балотується у Харківській області – 13. На другому місці Дніпропетровська – 11 кандидатів. У Донецькій області – 9, у Запорізькій – 7. Луганській, Одеській та Черкаській – по 5. У Миколаївській та Чернігівській – по 4. У Волинській, Житомирській, Київській та Хмельницькій – по 3. У Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Херсонській – по 2. У Чернівецькій області – один кандидат.
Водночас, низка народних депутатів чинного скликання Верховної Ради України, які висуваються на цих парламентських виборах, згодом написали заяви із спростування свого голосування за «диктаторські закони».
Заяву з проханням вважати результатом свого голосування – «Не голосував» написали: Олександр Єдін (4 березня), Сергій Лабазюк (1 серпня), Валентин Ничипоренко (11 березня), Віктор Остапчук (дата невідома), Володимир Пехов (29 січня), Віктор Тимошенко (6 серпня).
Юрій Мірошниченко подав заяву з проханням вважати результатом його голосування - "Проти". Владислав Атрошенко 1 жовтня звернувся до Апарату ВРУ з проханням виправити дані про поіменне голосування 16 січня у електронній базі Верховної Ради, оскільки вважає, що не голосував «за» вказаний законопроект і зарахування його голосу "за" було "технічною помилкою".