Договір про ЗВТ з СНД буде ратифікований, - Азаров
«Договір про зону вільної торгівлі з країнами СНД буде ратифіковано», - про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров 20 квітня в ефірі «Великої політики з Євгенієм Кисельовим».
«Ніяких доповнень там (у договорі, - ред.) не появлялось», - зазначив Микола Азаров.
"Договір для нас вигідний. Він відкриває нам можливість роботи на ринку країн співдружності, бо 9 країн співдружності підписали цей договір. Це місткий, великий ринок, який для нас складає понад третину товарообігу ... Тому цей договір буде ратифікований. Всьому свій час", - запевнив Азаров.
Крім того, він зазначив, що підписав цей документ,на відміну від Тимошенко, маючи на те повноваження Кабінету Міністрів, який розглянув і затвердив директиви на своєму засіданні.
"Прем'єр-міністр України мав директиви, затверджені президентом України. Тобто я мав повне право підписати цей договір", - сказав Микола Азаров.
Щодо процесу ратифікації, то Азаров зазначив: «Проходження і ратифікація - це процедура. Спочатку цей договір розглядають всі органи уряду, наприклад, міністерство юстиції та інші міністерства… Потім цей договір ще раз проходить розгляд уряду. Так ось вся оця процедура на сьогоднішній момент виконана і текст договору, з усіма додатками, переданий до адміністрації президента для відповідних процедур. Після цього президент відправляє в парламент і тільки після цього міжнародна угода ратифікується", - розповів він.
При цьому Азаров заявив, що "маса міжнародних договорів, які Україна підписувала, проходять ратифікацію протягом 2-3 років, а деякі до сих пір не пройшли ратифікацію".
Також Микола Азаров зауважив: «Договір не бездоганний, він має низку недоліків. Але це краще, ніж не мати договору, бо після вступу у дію договору про ЗВТ країн співдружності врачають чинність двосторонні договори про ЗВТ, що дозволяють нам торгувати з цими країнами», - зазначив микола Азаров.
Найцікавіше в цій угоді, за словами Азарова, те, що вона відкриває нам можливість використання трубопровідного транспорту для транспортування газу і нафти. "Чому ми досі не можумо купувати газ в Туркменістані? Бо труба російська і росіяни нам не дають можливості пропускати туркменський газ. Цей договір дає нам можливість прокачувати туркменський газ через російську трубу. Тобто можливість деверсифікації поставок газу в Україну", - сказав Азаров.
Нагадаємо, 18 жовтня 2011 року під час засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було заявлено про створення зони вільної торгівлі в рамках Співдружності.
Угоду про ЗВТ підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова і Киргизстан. Не підписали угоду Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан.
20 жовтня Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торгової частини Угоди про асоціацію. За словами комісара ЄС з питань торгівлі Карела Де Гухта, це дозволить завершити технічні переговори щодо угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, до кінця року.