Донецька ОДА вимагає у РФ повернути Україні вкрадених дітей

Донецька обласна державна адміністрація заявляє, що через незаконне переміщення вихованців дитячого будинку Сніжного через державний кордон України направила відкрите звернення уповноваженому з прав дитини при президентові Росії Павлу Астахову.

У ньому ОДА заявила про грубе порушення прав дитини, а саме про спробу насильного вивезення в Росію 25 українських дітей зі Сніжного Донецької області, які прямували в дитячий оздоровчий табір Дніпропетровської області, 23 з яких мають статус дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Дітей та їх законних представників – вихователів міського дитячого будинку змішаного типу для дітей дошкільного та шкільного віку Сніжнянської міської ради і маму-виховательку дитячого будинку сімейного типу, озброєні представники так званої «Донецької народної республіки» примушували до перетину кордону Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією ОДА, мама – вихователька дитячого будинку сімейного типу відмовилася залишати межі держави, і її сім’ю залишили в межах України, а 16 дітей Сніжнянського дитячого будинку у супроводі двох вихователів «незаконно перемістили в наметовий табір для біженців Новошахтинська».

Обласна адміністрація закликала російську сторону дотримуватися міжнародного законодавства у цій справі і вимагає від офіційних органів Росії припинити порушення прав українських дітей, зупинити практику міжнародного викрадення дітей і повернути дітей-сиріт,громадян України,у Донецьку область за місцем постійного проживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук