Донецькі науковці просять Порошенка допомогти їм втекти від терористів
Координатор донецької групи міжнародного наукового проекту в 7-й Рамковій Програмі Європейського Союзу Наталія Васильєва звернулася до президента України Петра Порошенка з листом, в якому порушує питання долі наукових співробітників Донецького інституту прикладної математики і механіки НАНУ.
У листі представник інституту просить українську владу дозволити Національній академії наук України здійснювати перерозподіл коштів у межах бюджету академії між науковими установами НАН України. Васильєва просить це зробити, щоб ті науковці, які через збройний конфлікт вимушено покинули своє місце проживання, змогли перевестися на роботу в НАНУ на території, підконтрольній Україні, а також, щоб вони могли отримувати заробітну плату.
За словами Васильєвої, незважаючи на відверто проросійську позицію директора інституту, велика частина наукового колективу хоче працювати тільки в Україні. До того ж Академія наук України виступила з ініціативою в рамках бюджету НАНУ перерозподілити фінансування і перевести ставки і надбавки цих працівників до інших інститутів НАНУ на території, підконтрольній українській владі, пишуть «Новости Донбасса».
Тим часом, Державна казначейська служба України застерігає НАН України щодо виплати заробітної плати працівникам підпорядкованих установ, які розташовані на території, захопленій бандформуваннями, за рахунок перерозподілу бюджетних асигнувань між адміністративно-територіальними одиницями.
«Така позиція українського уряду є згубною для української науки. Вона позбавляє співробітників Інституту прикладної математики і механіки, патріотів України права влаштуватися на роботу в якусь іншу установу НАНУ на підконтрольній території Україні, і, фактично, змушує патріотично налаштовані професійні наукові кадри або відрікатися від професії, або шукати кращої долі, і позбавляє вчених гарантованого Конституцією України права на вільний вибір професії та захисту», – йдеться у листі до президента.
Також повідомляється, що в Донецьку залишаються 26 наукових працівників, які хочуть працювати у сфері науки саме української держави. Васильєва просить у своєму листі перевести цих людей у вигляді окремого підрозділу в міста, підконтрольні українській владі до завершення антитерористичної операції.
Також у листі повідомляється, що Донецький інститут прикладної механіки спільно з європейськими та київськими ВНЗ став одним з учасників проекту «EU-Ukrainian Mathematicians for Life Sciences» , який в рамках Європейської програми Horizon має продовжитися до 2018 року.