Донька Нємцова закликала ЄС ввести санкції проти керівників російських телеканалів

СвітОльга Карабан, 2 червня 20150
Донька Нємцова закликала ЄС ввести санкції проти керівників російських телеканалів
фото Joinfo
Жанна Нємцова

Дочка російського опозиційного політика Бориса Нємцова Жанна передала в Сенат Польщі список співробітників російських ЗМІ, відповідальних за цькування і підбурювання до вбивства її батька, і попросила польську владу посприяти у запровадженні санкцій проти них, повідомляє «Радіо Польща». 

Документ включає в себе прізвища восьми співробітників російських ЗМІ, контрольованих владою. Зокрема, у нього входять директор ВДТРК (канал «Россия 1» та інші) Олег Добродєєв, директор НТВ Володимир Кулістіков, глава інформагентства «Россия сегодня» Дмитро Кисельов, журналісти Аркадій Мамонтов, Костянтин Сьомін, Володимир Соловйов і Андрій Караулов, а також телеведучий і депутат Держдуми РФ Олексій Пушков.

У листі до канцелярії спікера Сенату Богдана Борусевича дочка Нємцова наголосила, що «відповідальність за вбивство Бориса Нємцова несуть ті, хто публічно його зацьковували і таврували в ЗМІ, контрольованих владою, називаючи його «зрадником», «п'ятою колоною» і «ворогом Росії» за протидію корупції, репресивної внутрішньої політики Володимира Путіна і війні, яку він веде в Україні».

На думку Жанни Нємцової «це не була ні журналістика, ні свобода слова. Це було підбурювання до вбивства, підтримуване державою». Вона також зазначила, що сам Борис Нємцов в травні 2014 року закликав західних лідерів «до введення візових санкцій, спрямованих проти пропагандистів Путіна». Незважаючи на це, за словами дочки політика, «багато хто з цих людей їздять на Захід, в т.ч. в ЄС ».

«Така ситуація неприпустима. Вона особливо неприпустима стосовно тих урядових пропагандистів, які безпосередньо несуть відповідальність за підбурювання людей проти мого батька», – заявила Нємцова.

Окрема частина документу «Приклади і докази публічних закликів до позасудової розправи над Борисом Нємцовим» містить висловлювання вищезгадуваних співробітників російських ЗМІ з посиланням на ТБ-програми, в яких пролунали слова, що підтверджують заклики до розправи над політиком.

Нагадаємо, 15 травня у Варшаві Жанна Нємцова отримала замість загиблого батька премію «Орел» Яна Карського. Борис Нємцов був посмертно нагороджений за «сміливість свободи слова».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук