Дружина загиблого на Грибовицькому сміттєзвалищі пожежника домоглась відновлення розслідування

Львівський суд вирішив, що поліція неналежним чином провела розслідування загибелі Юрія Рудого

СуспільствоЮлія Лавришин, 15 листопада 20176130
Дружина загиблого на Грибовицькому сміттєзвалищі пожежника домоглась відновлення розслідування
фото ДСНС
Дружина загиблого під час пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі рятувальника Юрія Рудого через суд домоглась відновлення розслідування у справі

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова Євген Лялюк скасував постанову про закриття одного з кримінальних проваджень у справі пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, яку 10 жовтня було винесено слідчим Національної поліції у Львівській області. Про це 15 листопада повідомило видання «Наші гроші. Львів» з посиланням на ухвалу Галицького райсуду.

В ухвалі йдеться про кримінальне провадження №12017140000000472, яке виокремили під час розслідування пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі за фактом «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель трьох працівників ДСНС України 30 травня 2016 року та працівника ЛКП «Збиранка» на полігоні твердих побутових відходів». 10 жовтня 2017 року слідчі поліції винесли постанову про закриття цього провадження.

В клопотанні, яке подала дружина одного із загиблих рятувальників Олеся Руда, зазначено, що в судовому засіданні було встановлено необхідність проведення низки слідчих дій задля усунення суперечностей в раніше наданих свідками показах та встановлення усіх обставин. Йшлося зокрема про необхідність допитів двох свідків, які в ніч з 29 на 30 травня 2016 року були задіяні до ліквідації пожежі на полігоні ТПВ ЛКП «Збиранка» і через засоби радіозв’язку переговорювались про «горбик», що «на грані обвалу». Крім того, слідчі мали провести одночасні допити семи свідків задля усунення суперечностей в показах стосовно того, що працівникам ДСНС надавалася інформація від директора ЛКП «Збиранка» Богдана Горбаля про тріщину в тілі полігону і ризик зсуву, а також з’ясувати, хто саме із свідків особисто бачив тріщину в тілі полігону.

У поліції Олесі Рудій повідомили, що ці слідчі дії будуть проведені, а про час та місце повідомлять додатково. Проте цих додаткових повідомлень так і не надійшло і додаткові слідчі дії проведені не були. Принаймні факт їх проведення не зафіксований у постанові про закриття кримінального провадження №12017140000000472.

Відтак, на думку суду, слідчим та прокурором не представлено жодних доказів, які б свідчили про повноту ведення досудового слідства. Постанова про закриття даного кримінального провадження, на думку судді Євгена Лялюка, винесена передчасно, саме тому він своєю ухвалою її скасував та зобов’язав слідчих продовжити розслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук