Дві львівські школи борються у всеукраїнському проекті за капітальний ремонт закладу
Дизайнери, архітектори та інші спеціалісти започаткували благочинну акцію «Моя школа». Її мета – зробити капітальний ремонт одного з навчальних закладів. За таку можливість борються 78 шкіл з 22 міст України. Долучились до конкурсу і дві львівські школи – навчально-виховний комплекс імені Василя Стуса та школа № 95 на Сихові.
Навчально-виховний комплекс імені Василя Стуса нещодавно відсвяткував півсотню років, а час тут наче зупинився. Тому діти понад усе хочуть змін. І почати, кажуть, можна з маленького спортивного залу, до прикладу, поставити ворота для міні-футболу.
«Хотілося б аби на території нашої школи був сучасний спортивний майданчик», – розповідає учень 8-го класу Максим Лісков.
Сірим, але просторим коридорам хочуть додати яскравості й облаштувати куточки відпочинку, сучасними зробити читальний та актовий зали. Реконструкція не завадила б і шкільній їдальні. Косметичний ремонт тут роблять час до часу. А от меблі та інтер’єр не міняли, мабуть, з часів заснування. За зміни у цьому закладі проголосували поки що 211 людей. Агітацію продовжують.
«Можна залучити багато дітей з нашої школи і піти по будинках попросити, щоби проголосували за нашу школу», – каже учениця 7-го класу Дзвіна Пешко.
«В нас до проекту було дуже багато запланованого робіт, які ми кожного року втілюємо в життя. Перемога чи поразка у цьому проекті не змінить наших планів стосовно навчального закладу», – запевнив директор НВК ім. В. Стуса Михайло Заремба.
95-та школа також бореться за перемогу. Про її участь тут навіть з порога інформує дошка оголошень. А діти знімають ролики та поширюють в інтернеті інформацію.
«Я долучала до цієї акції своїх рідних братів, сестер, друзів, батьків, батьки на роботі долучали своїх друзів. Мені справді дуже важливо, щоб моя школа стала кращою», – каже учениця 10-го класу Юлія Берилко.
Їдальню, спортивний та актовий зали, коридори та хол діти хочуть бачити, як у Новопечерській школі Києва. Нового подиху потребує й кабінет інформатики. Тут не лише інтер’єр треба змінити, але й комп’ютери.
«Я дуже хочу, щоб нам зробили новий клас з хімії, щоб там можна було проводити якісь досліди, щоб зробили нову їдальню», – додає учениця 8-го класу Софія Дідик.
Школа має інклюзивні класи. До прикладу, тут вчаться діти з вадами рухомого апарату. Четвертокласниця Ксеня воліє, аби з капітальним ремонтом у школі забрали усі пороги і встановили ліфт. У дівчинки вада опорно-рухового апарату. І наступного року вона та її однокласники перейдуть у старшу школу.
«Я не маю можливості пересуватись сходами, а мама не може весь час мене на другий-третій поверх носити», – пояснює учениця 4-го класу Ксеня Гвоздяк.
Голосування на сайті проекту триває до 19 грудня. Та ймовірно, що його продовжать на тиждень. Школа, яка набере найбільше голосів, – стане переможцем. Капітальний ремонт навчальному закладу нічого не коштуватиме. Фінансування беруть на себе організатори проекту – харківська дизайнерська група.
«Перша частина – це крауфандинг. На «Спільнокошті» ми збираємось запустити програму по збору грошей на школу-переможця. Окрім того, ми хочемо зробити 5 концертів по Україні там, де буде хороша музика. Людина може потрапити, купивши квиток. Усі гроші, які зберемо за ці квитки, ми передаємо у фонд реставрації», – каже координатор проекту Михайло Дьомшин.
У третьому варіанті шукатимуть людей, які погодяться надати послуги безкоштовно. До прикладу, дизайнерів чи будівельників. Вже по закінченні голосування куратори на тиждень приїдуть у школу-переможець, аби зробити усі заміри. А до ремонту мають взятися влітку наступного року.