Двоставковий тариф є законним, - Пайонкевич
Двоставковий тариф, який діє у 16 великих обласних центрах України, у тому числі, і у Львові, є законним. Про це запевняють в юридичному управління Львівської міської ради. Нагадаємо, тариф є обов’язковим відповідно по постанови Кабінету Міністрів України.
«Рішення щодо двоставкового тарифу є законним. Цей тариф є економічно обґрунтованим. Якщо скасувати двоставковий тариф, то різниця між економічно обґрунтованим тарифом і економічно необґрунтованим тарифом має бути відшкодована. Міський бюджет має відшкодувати теплопостачальному підприємству кошти, відповідно до чинного законодавства. Якщо говорити про термін до кінця року, то ця сума складає 230 млн грн», - зазначила керівник юридичного управління Гелена Пайонкевич.
Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.
Довідка
Які наслідки матиме скасування двоставкового тарифу у Львові?
1.Паралізація фінансової системи міста. За умови скасування рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради №1189 від 2006 року про запровадження двоставкого тарифу, «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» не матимуть змоги виставляти рахунки за тепло і гарячу воду. Відтак, з бюджету розвитку для компенсації оплати за енергоносії необхідно 230 млн грн. Зважаючи, що таких коштів у бюджеті не передбачено, це призведе до паралізації міста. Доведеться повністю відмовитись від видатків на ЖКГ.
2. Юридична відповідальність Львівської міської ради. Згідно з Постановою КМУ №955 від 2007 року, двоставковий тариф на опалення є обов’язковим. Скасування тарифу спричинить санкції до Львівської міської ради як органу, що не виконує вимог нормативно-правових актів.
3.Малозабезпечені отримуватимуть субсидії лише в зимовий період. Якщо скасувати двоставковий тариф, з 1700 осіб, які отримують субсидію влітку зараз, лише 1300 отримуватимуть. Малозабезпечені, які не отримують субсидію зараз (через різні причини) будуть неплатоспроможними, оскільки збільшиться нарахування плати за теплопостачання, що буде значним навантаженням на бюджет сім’ї. Це призведе до нарощення боргів, бо мешканцям нараховуватимуть великі суми. Проте, із заміною двоставкового тарифу, наприклад, на одноставковий, субсидії матимуть змогу отримувати сім’ї з високими доходами (від 5000 грн. і вище).
Мешканці, які отримують субсидії, незалежно від тарифу, отримують їх у літній і у зимовий період.
Зараз субсидії отримують 8561 сім’я.