Екоактивісти пікетували ЛОДА, протестуючи проти будівництва малих ГЕС на річках області

Учасики акції вимагали розірвати меморандум між Львіською ОДА та Асоціацією гідроенергетики

СуспільствоЮлія Лавришин, 23 квітня 20196252
Екоактивісти пікетували ЛОДА, протестуючи проти будівництва малих ГЕС на річках області
фото ZAXID.NET
Любителі сплавлятися гірськими річками протестували під ЛОДА проти будівництва каскаду ГЕС на Львівщині, сидячи у каяках

У вівторок, 23 квітня, під стінами Львівської обласної державної адміністрації відбулась акція протесту проти будівництва міні-гідроелектростанцій на річках Львівщини. Екоактивісти розповіли про шкоду, яку річкам може завдати каскад нових ГЕС. В акції також взяли участь любителі сплавлятись по гірських річках – вони протестували, сидячи в каяках.

Акція «Ні новим греблям. Так вільним річкам!» розпочалась о 16:00. В ній взяли участь активісти організацій БФ «Екологія-Право-Людина», ГО «Бюро екологічних розслідувань» та туристично-спортивного клубу «Манівці» – загалом близько десятка людей. За їх інформацією, на річках Львівщини планують збудувати близько 60 малих ГЕС.

За словами аналітика БФ «Екологія-Право-Людина» Петра Тєстова, такі ГЕС вигідні лише підприємцям, адже в Україні вони досі отримують гроші по «зеленому тарифу», тобто за завищеною ціною, але буквально знищують екосистему річок та берегів.

«Малі ГЕС генерують лише 1/6 відсотка усієї електроенергії, яку виробляють в Україні. Щоб вони створювали хоч 1%, треба їх у 6 разів більше. І це при тому, що більшість річок України ними вже забудована. Тобто їх будівництво не дасть нам жодної енергонезалежності і принесе вигоду лише їх власникам. Натомість місцеве населення задумається лише тоді, коли хати, що розташовані вище греблі, під час паводків будуть затоплені, а хати, які розташовані нижче, просто не матимуть води, поки на електростанції не опустять шлюзи», – сказав ZAXID.NET Петро Тєстов.

Представники туристично-спортивного клубу «Манівці» під час протесту проти будівництва каскаду міні-ГЕС на річках Львівщини (фото ZAXID.NET)

Також участь в акції взяли представники туристично-спортивного клубу «Манівці». Вони протестували, сидячи у каяках, на яких сплавляються гірськими річками.

«Ми намагаємося привернути увагу до проблеми. По суті це така своєрідна метафора – або існуватимуть гідроелектростанції і ми будемо пливти по бетону, або ГЕС у нас не будуватимуть і туризм розвиватиметься нормально. В Європі альтернативною вважають лише вітрову і сонячну енергетику, у нас ж досі в цій категорії гідроенергетика, яка буквальну руйнує річки і туризм на них і завдає набагато більших збитків, ніж користі»,– сказав тренер та керівник туристично-спортивного клубу «Манівці» Тарас Білошицький.

Активісти вимагали розірвати меморандум, який у 2017 році підписав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зі спілкою «Асоціація Гідроенергетика України». Зокрема, губернатор Львівщини пообіцяв взаємодіяти з державними органами та органами місцевого самоврядування щодо розробки та реалізації програм розвитку гідроенергетики. Йдеться про побудову цілого каскаду гідроелектростанцій на карпатських річках Львівщини – Стрию, Опорі, Дністрі, Свічі.

За словами активістів, ЛОДА проводить круглі столи щодо цього проекту, але не запрошує активістів на них і ніде не публікує їх результатів, а тим часом вони отримують інформацію зі своїх джерел у «Львівобленерго» про те, що йдуть перемовини про десятки ділянок, на яких будуватимуть ГЕС.

Натомість директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник підтвердив лише наміри будівництва двох таких ГЕС і наразі вони на стадії погоджень.

«Зараз проходять процедуру оцінку впливу на довкілля дві ГЕС у Дрогобицькому і Миколаївському районах, – сказав Руслан Гречаник. – Без такого висновку будь-яка планована діяльність, щ може чинити такий вплив, заборонена».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук