Екс-глава ФДМУ розповіла, чому подала до суду на Тимошенко
Екс-прем’єр міністр Юлія Тимошенко одноосібно ухвалила рішення про зміну інвестиційних зобов’язань компанії «Міттал Стіл» під час приватизації «Криворіжсталі» – це і стало причиною судового позову колишньої голови Фонду держмайна проти екс-прем’єра.
Про це в ефірі «5 каналу» заявила екс-голова ФДМУ Валентина Семенюк-Самсоненко.
«З 2009 року судовий процес ішов. Я подала до суду, коли дізналася, що були переписані інвестиційні зобов’язання. Хочу сказати, що коли у 2008 році, за місяць до мого відсторонення, до фонду Державного майна України надійшло доручення прем’єр-міністра з відповідним підписом про те, щоб зробити виключення для компанії «Міттал Стіл Кривий ріг» і переглянути інвестиційні зобов’язання», – зазначає Семенюк-Самсоненко.
«Це не була постанова, це було одноосібне доручення. До речі, воно не розглядалось на засіданні Кабінету міністрів», – заявила екс-голова ФДМУ.
Семенюк-Самсоненко зазначила, що невдовзі після того, як вона висловила незгоду з діями екс-прем’єра її було усунуто з посади та звільнено 8 чоловік із 9, які перевіряли інвестзобов’язання.
«Я відписую прем’єр-міністру лист про те, що інвестиційні зобов’язання не можна переписувати. Тому що це порушує статтю 22 Конституцію України, а робити виняток для однієї компанії – це вже корупція, тому таких інвестзобов’язань переписувати не можна. Мене через 8 місяців відсторонюють, 8 осіб із 9, які перевіряли інвестзобов’язання, також було звільнено з роботи, а в 2009 році переписуються інвестиційні зобов’язання», – зазначила Семенюк-Самсоненко.
Екс-голова ФДМУ підкреслила, що найголовніше зобов’язання власників «Криворіжсталі» яке було зняте Юлією Тимошенко – це право профспілок брати участь у контролі за інвестиційними зобов’язаннями в соціальній частині.
«В 2005 році були прописані інвестиційні зобов’язання: повинна була бути проведена модернізація, технічне переоснащення, капітальний ремонт доменних печей, повністю повинно було бути зроблено будівництво ливарного двору, повністю повинні були бути зроблені екологічні реконструкції, що стосується ТГЦ-2. Але головне, що знято право профспілок брати участь у контролі за об’єктами, інвестиційними зобов’язаннями в частині соціальній», – повідомила Семенюк-Самсоненко.
«Коли я дізналася у 2009 році , що на підприємстві загинули люди, і до мене звернулися жінки з цього приводу, що люди загинули і їм навіть не виділили кошти на поховання. Тому, коли я побачила цю жахливу ситуацію, я пішла до суду і звернулась до профспілок. На підприємстві є 3 профспілки, і вони сьогодні зі мною всі в суді», – наголосила вона.
Валентина Семенюк-Самсоненко зауважила, що це рішення може бути змінене тільки рішенням суду.