Екс-мер проти Російського театру у Львові в час тотального «україножерства»
Міський голова Львова 1991-1994 років Василь Шпіцер обурений тим, що «в умовах тотального україножерства знайшлися люди, які вимагають відкрити у Львові Російський театр».
Про це він заявив 4 квітня під час урочистостей з нагоди 21-ої річниці підняття синьо-жовтого прапора на Ратуші у Львові.
«В умовах тотального україножерства знайшлися люди, які вимагають відкрити у Львові Російський театр», – сказав екс-мер Львова.
Найбільше, каже він, «його дивує не те, що підписантами відповідного листа стали відомі львів’яни, серед яких депутат Львівської міської ради ( Тадей Едер, – ZAXID.NET ), а те, що звернення «запопадливо підписали представники білоруського, єврейського і польського товариств».
«Адже вони лише в незалежній Україні отримали змогу зареєструватись, отримали приміщення… Але сьогодні їх не болить те, що панує антиукраїнський шабаш, навпаки, з усіх сил вони допомагають причавлювати, що є українського в нашій державі», – сказав Василь Шпіцер.
Також Шпіцер наголосив, що понад 20 років тому депутати підняли прапор на Ратуші і з цього моменту почались процеси національного та духовного відродження, «встановлення справедливості щодо українського, сотнями років поневоленого народу».
«Але останнім часом активізувались внутрішні та зовнішні антиукраїнські сили, які загрожують не тільки відродженню, але й самому існуванню нації», – сказав екс-міський голова Львова.
Він пояснив: «Міністр освіти і його поплічники на місцевому рівні знову взялися за фальсифікацію історії України з неправдивим висвітленням істинної ролі гнобителів нашого народу. Напосілися закривати останні україномовні школи на Сході України, напосілися на місцевому рівні проголошувати російську другою держаною мовою. Містечкові провінційні суди скасовують укази Президента Віктора Ющенка про надання звання Героя України кращим синам нашого нарду – Степанові Бандері та Романові Шухевичу. Встановили пам’ятник Катерині другій – нищительці Запорізької Січі, безпрецедентній фальсифікаторці історії Московії та України, встановили пам’ятник Сталіну».
Також Василь Шпіцер зауважив, що «допомагають і брати росіяни», які, з його слів, пригнічують в Росії українське слово, не дозволяють поширювати українську книгу «з правдивою історією України» тощо. Попри те, каже він, в Росії, де живуть мільйони українців, немає жодної української школи.
«У межах тотального нападу на українство Львів зобов’язаний залишатися українським П’ємонтом. Необхідно докласти максимум зусиль, щоб королівське місто Львів стало зразково українським європейським містом. Для цього в нас є патріотична місцева влада, якій я бажаю послідовності і сили», - підсумував Василь Шпіцер.
Як інформував ZAXID.NET, у Львові хочуть відновити російський драматичний театр . З відповідним зверненням до голови ЛОДА та мера Львова звернулися зокрема художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук.
Водночас, художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер заявив, що «культура, театр, мистецтво не мають національностей і кордонів», і вважає, що відновлення російського театру у Львові стане вагомим аргументом в діалозі з Росією.
Цікаво, що уже згодом голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк на прес-конференції заперечив, що до нього надходило звернення щодо відновлення у Львові російського драматичного театру. Натомість Тадей Едер сказав, що не звертався до голови ЛОДА з такою ініціативою.