Експерти Держсанепідемслужби перевірять повітря біля Грибовицького сміттєзвалища

СуспільствоІ.Р,, 8 червня 20166390

Експерти Держсанепідемслужби виїхали на Грибовицьке сміттєзвалище для відбору проб повітря. Результати аналізів мають опублікувати сьогодні, 8 червня, до кінця дня. Про це ZAXID.NET повідомила заступниця директора Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України Любомира Шепеленко.

«Оскільки на сміттєзвалищі знову відбулося загоряння, то вранці наша лабораторія виїхала у три точки – на вул. Щурата у м. Львові, у Малехів і Грибовичі. Потрібно відібрати проби повітря, а для цього необхідний час – поїхати, відібрати, привезти, зробити лабораторні дослідження. Тому результати аналізу повітря будуть опубліковані сьогодні до кінця дня», – розповіла Любомира Шепеленко.

За її словами, раніше експерти Держсанепідемслужби виявляли незначні порушення на самому сміттєзвалищі, у місці, де проводилася пошукова операція. Однак, оскільки рятувальники були захищені масками та респіраторами, то їм нічого не повинно загрожувати.

«Раніше відхилення від допустимих норм ми реєстрували лише на самому тілі сміттєзвалища – там, де проводилися аварійні роботи. А для населення – перевищень немає за жодним показником», – запевнила Любомира Шепеленко.

Зараз на сайті Держсанепідемслужби опубліковані результати аналізу проб повітря та води, відібраних у неділю, 5 червня.

«Проведений відбір атмосферного повітря у трьох точках: с. Збиранка с. Малехів та біля тіла полігону. Згідно результатів досліджень виявлені перевищення гранично допустимі концентрати азоту діоксиду в 1,1 – 1,3 рази, вуглецю оксиду в 1,32 – 1,44 рази та ангідриду сірчистого в 1,22 – 1,4 рази у точці – біля тіла полігону», – йдеться у повідомленні Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби.

Окрім фахівців Держсанепідемслужби для проведення аналізів на Грибовицьке сміттєзвалище виїхали фахівці Державної екологічної інспекції та комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» Львівської міськради.

Зазначимо, що 7 червня на сміттєзвалищі знову виникла пожежа. Дим від Грибович був помітний у кількох районах Львова. У ДСНС вирішили спробувати загасити вогонь за допомогою пожежної авіації.

Нагадаємо, що пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла ще 28 травня. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі, яку досі не вдалося остаточно загасити, міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину - еколога місцевого ЛКП - досі не знайшли.  

Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.

Мер Львова звернувся у вівторок до президента і прем’єр-міністра з проханням оголосити Львів, Малехів і Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації.

ZAXID.NET веде онлайн-трансляцію операції із гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук