Форум видавців у Львові прийме 300 авторів з 5 континентів
18-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» відбудеться 14-18 вересня 2011 року. Загалом на ньому очікують близько 300 авторів з 26 країн світу – з п’яти континентів. Вперше на Форум приїдуть автори з Конго, Нової Зеландії, Австралії, Нігерії, Естонії та Казахстану.
До Форуму залишилось 6 днів. Відкриття пройде у Львівській філармонії 14 вересня о 19:00.
Як розповів 7 вересня на прес-конференції координатор 6-го Львівського міжнародного літературного фестивалю Григорій Семенчук, на відкритті виступлять поети з 15 країн, в тому числі з України, а також гурт «Сонцекльош».
Президент Форуму Олександра Коваль зазначила, що загалом на Форумі очікують 800 учасників, серед яких видавці, авторські агенції, книгорозповсюджувачі та автори.
Зірковий гість Форуму – Ерленд Лу (Erlend Loe) – відомий норвезький письменник, сценарист, автор світових бестселерів, перебуватиме у Львові з вечора 14 вересня до ранку 16 вересня і візьме участь у кількох заходах. Авторський вечір Ерленда Лу відбудеться 16 вересня в Першому театрі для дітей та юнацтва о 19:30. Квитки на зустріч можна купити через Інтернет чи в авторизованих точках продажу.
Особливий гість – Олжас Сулейменов – поет, письменник, громадсько-політичний діяч Казахстану, дипломат. З 2002 року до цього часу Сулейменов — постійний представник Казахстану в ЮНЕСКО (Париж). Також спеціальні гості: Іван Дзюба, Анджей Менцвель, Боріс Дубін, Геннадій Бурбуліс, Адам Міхнік, Мирослав Попович, Ярослав Грицак, Василь Шкляр, Марія Матіос, Ольга Токарчук, Марек Краєвський.
Головна дискусія Форуму: «Діалог цивілізацій» в рамках проекту «Уроки Мілоша для України».
Країна-спеціальний гість: Швейцарія. Форум вперше запровадив статус Спеціального гостя для країни. Спеціальну експозицію і літературну програму представить швейцарська культурна програма «Prohelvetia», керівник проекту Барбара Андрунік, координатор в Україні Наталка Сняданко. Серед письменників, які відвідають Львів: Юрг Гальтер, Арно Каменіш, Свенья Германн, Ежен Мелітц, Беттіна Шпоеррі.
14 вересня розпочнеться Шостий львівський міжнародний літературний фестиваль, 15 вересня розпочнеться Книжковий ярмарок. Цього року на ярмарок вперше прибудуть учасники з Ірландії. Не зважаючи на зменшення зацікавлення українських громадян читанням, заявки на участь у Форумі перевищили наявну площу на 166 кв. метрів. У Палаці Мистецтв розмістяться 205 виставкових стендів, торговельних місць на галереї – 41, в подвір’ї – 141, на проспекті Свободи – 46. Всього станом на 15 серпня зареєстровано 546 учасників. Серед них – 276 видавництв, 226 книготорговельних підприємств та книготорговців, 26 бібліотек, 69 книгарень, 12 громадських організацій, 45 поліграфічних підприємств та друкарень, 7 благодійних фондів, 6 культурних центрів, 5 літературних агенцій та інші. Заявки продовжують надходити.
Літфест відвідають приблизно 250 письменників з 25-ти країн світу: Австралія, Австрія, Білорусь, Боснія, Бразилія, Великобританія, Грузія, Каталонія, Конго, Латвія, Македонія, Нігерія, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, США, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія, Швейцарія.
Перший в Україні Міжнародний перекладацький фестиваль «TRANSLIT» відбудеться 14-18 вересня за підтримки Програми Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» (в межах Львівського міжнародного літературного фестивалю). Під час фестивалю буде проведено понад 50 заходів: дискусії, круглі столи, майстер-класи, воркшопи, презентації перекладних видань.
17 вересня пройде «Ніч поезії і музики non-stop» - наймасштабніша і найулюбленіша акція Форуму видавців, яка проводиться ще з 1997 року. Традиційно вона відбудеться в ніч з суботи на неділю, але в новому місці – у Першому українському театрі для дітей та юнацтва. Глядачі зможуть побачити і почути близько 40 поетів і кілька музичних гуртів, серед яких «Очеретяний Кіт» та «Один в Каное».
5-ий видавничий бізнес-форум відбудеться 14-16 вересня. 14 вересня за участі Вячеслава Кириленка та інших політиків, видавців, письменників та громадських діячів відбудеться обговорення сумнозвісного законопроект «Про національний культурний продукт».
15-16 вересня відбудеться 2-ий Львівський бібліотечний форум. Тема форуму: партнерство для розвитку. До Львова прибудуть директори бібліотек Львівщини, директори обласних універсальних бібліотек України та провідні фахівці бібліотечної справи. Разом вони будуть обговорювати, як перетворити бібліотеки в сучасні інформаційно-культурні центри.